Kouzlo polonin

Kouzlo polonin https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301772/bmid_kouzlo-polonin-fP9-301772.jpg 2 1 1

Turlogh
25.10.2018 2 z 5

Taková trošku zvláštní kniha od Josefa Kováře. Děj takový trošku nejasný a nepříliš čtivý. Těžko říci, kdo má být hlavním hrdinou příběhu knížky. Aspirují na to např. zbojník zvaný Orlí oko (že by napodobenina Nikoly Šuhaje?) dále jeho milá Anočka, děvče z koliby, dále podivná osoba mastičkáře Juraje (ten mi přiznám se, byl nepříliš sympatický), potom jakýsi podivně představený oddíl Junáků z Brna s velitelem Toníkem a nováčkem Samošíkem, pak ještě příslušník finanční stráže Koten (nevím věru kde na ta podivná jména autor přišel), a nakonec možná i pastevecký pes zvaný nepříliš originálně Čuvaš (skoro jako celé plemeno - čuvač). Všechny tyto postavy (a ještě některé další) se proplétají dějem příběhu v nepříliš záživném a zmatečném čtení. Celé to je tak nějak šité horkou jehlou a poněkud nepřesvědčivé. A tak vlastně jen za originální námět, účast junáků a přírodu polonin Podkarpatské Rusi dávám dvě hvězdy. Ale ke čtení moc nedoporučuji. Howgh.

Josef Kovář
česká, 1901 - 1966