Kouzelný náramek

Kouzelný náramek https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310107/bmid_kouzelny-naramek-i2h-310107.jpg 4 198 78

Díky rodinnému šperku si tři ženy jasněji uvědomí, že na rodině velmi záleží. Příběhy ukryté v přívěscích změní jejich pohled na život a ony najdou novou chuť ho žít. Lolly dostávala od své matky ke každým narozeninám jedno kouzlo spolu s připomínkou, jak důležité jsou rodinné vzpomínky. Teď je Lolly sedmdesát let, zhoršuje se jí paměť, a tak si uvědomí, že jí nezbývá moc času na to, aby obnovila vztah se svou dcerou a s vnučkou, protože obě byly stále příliš zaměstnané, než aby si našly chvilku na ni a na její rodinné historky. Když ale Lollyině dceři Arden kdosi nečekaně zavolá a vyjádří obavu o její matku, vypraví se Arden za ní a vezme s sebou i svou dceru (a Lollyinu vnučku) Lauren. Lolly jim pak vypráví příběhy spojené s jednotlivými přívěsky na náramku – a všechny tři si znovu najdou cestu k sobě navzájem a také radost, naději a lásku. Kouzelný náramek je dárek, který budete žárlivě střežit ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Leda

The Charm Bracelet , 2016

evask
24.12.2016 1 z 5

Dočetla jsem, pocity nadšení se nedostavily. Spíš dát si od čtení románů pro ženy pauzu. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

misulka680
21.12.2016 4 z 5

Přečetla jsem ji za odpoledne, děj rychle běží. Vyprávění vzpomínek o přívěšcích byl super, i já mám podobný náramek :)

Šánka
18.12.2016 5 z 5

Kouzelný náramek v sobě ukrývá i kouzelný příběh.
Mám moc ráda taková rodinná vyprávění a téma babička, dcera, vnučka bylo již zpracováno mnohokrát, ale tohle je opravdu jedinečné. Prostřednictvím přívěsků, ke kterým se váže nějaký příběh, se po generace předávají a zachovávají vzpomínky.
Hřejivá, krásná knížka plná lásky, sentimentu a emocí o věcech obyčejných, ale těch nejdůležitějších, rodině, štěstí, lásce.
Velmi mile mne překvapil doslov, kde se autor, muž !, tak nádherně vyznává ze svých citů ke své babičce a starým lidem.

Beruska18
10.12.2016 3 z 5

Velmi jemný, působivý, rodinný příběh, ve kterém přívěsky na náramků symbolizují minulost, která nesmí být zapomenuta a je prostřednictvím těchto přívěsků předávána další generaci a pomoci kterých si uvědomí, jak moc je rodina pro ně důležitá ....

klarinka9974
27.11.2016 5 z 5

Krásný příběh, který vás chytne za srdce. Budete touto knihou nadšené a budete na ní ještě dlouho vzpomínat :-) a rozhodně jí budete doporučovat a možná se k ní ještě jednou vrátíte. A možná, že i vy si pořídíte svůj náramek vzpomínek. Kus této knihy ve mě zůstane i dlouho po přečtení!!
Tento skvostný příběh napsal chlap, kdybych mohla tak mu od srdce poděkuji :-)

Janasem
18.11.2016 5 z 5

Co napsat k této skvostné knize - jedinečná. Prokreslené postavy, nádherné vzpomínky. Zapomínáme si povídat, zapomínáme na kořeny - tohle všechno nám román o babičce, dceři a vnučce říká. Dlouho jsem si tak pohodově nepočetla

alnahu
10.11.2016 5 z 5

Velmi krásný ,dojemný příběh sedmdesátileté Lolly ,její dcery Arden a vnučky Lauren, které mají mezi sebou velmi krásný vztah. Arden a Lauren žijí od Lolly daleko, ta je vážně nemocná, rozhodnou se babičku navštívit a ta jim vypráví příběhy spojené s přívěsky na svém náramku. Krásná obálka a báječné čtení plné lásky , knihu doporučuji.

zuzana2599
01.11.2016 5 z 5

Je to působivý, jemný, procítěný a kouzelný rodinný příběh. Přívěsky na náramku symbolizují část minulosti, která nemá zůstat zapomenuta a svérázná babička Lolly jejich prostřednictvím vypráví o svém životě. Také obdivuji, že autorem knihy je muž, který tak dokonale dokázal nahlédnout do ženských duší a velmi mě oslovilo, že jako pseudonym použil jméno své milované babičky. Moc hezké ! I já jsem si při čtení vzpomněla na svou kouzelnou babičku, která je součástí mých vzpomínek.

milunka21
31.10.2016 5 z 5

Tahle kniha mě úplně pohltila, je neskutečné, že takovou nádheru napsal muž....

Danago
30.10.2016 4 z 5

Z knížky sem měla velice silný zážitek.
Knížka je plná emocí. Donutí člověka přemýšlet nad svým životem a nad tím , co je opravdu v životě důležité. Nádherná knížka, která se moc dobře čte a já sem se od ní vůbec nechtěla odtrhnout. Knížka rozhodně stojí za přečtení.
Navíc knížka má opravdu moc krásnou obálku

Ivana11
23.10.2016 5 z 5

Kniha plná emocí a moudra.

veronika9143
18.10.2016 4 z 5

Z knihy jsem měla celkově dobrý dojem. Byla zároveň smutná i veselá, nesla sebou poselství - že je možné dokázat všechno, co si přejeme, ale musíme chtít. Doporučila bych jí především jemným duším. Je to taková lehká oddechovka.

Marselle
29.09.2016 5 z 5

Neskutečně krásná kniha plná emocí. Tato kniha vás donutí přemýšlet nad svým životem a nad vším co je v něm opravdu důležité. Příběhy jsem přímo hltala a několikrát mi ukápla i slza.
Takovýto silný zážitek z knihy jsem dlouho neměla.
Navíc je krásný obsah knihy doplněn i krásnou obálkou. Co víc si přát. Já tleskám :-)

ElisR1
25.09.2016 5 z 5

Skvělá oddechová kniha, která pobaví a donutí k zamyšlení.

milunka21
25.09.2016 5 z 5

Tohle je kniha knih.Tak silný zážitek ze čtení jsem snad nikdy neměla.Tolik jsem toho nabrečela a tolik jsem zjistila.Jsme tu jen jednou, takže nebudeme marnit život smutkem, ten nám stejně nic nedá.Takže krásná kniha, která stojí rozhodně za to.

mmmisulka.r
23.09.2016 5 z 5

Neskutečně silný příběh o podstatě života. Po celou dobu si budete mnohé uvědomovat a budete si tříbit myšlenky.
Kniha, která vykouzlí ze slz úsměv a z úsměvu pak ještě mnohem víc....

DariDerek
19.09.2016 4 z 5

Myslím, že to co píšu v recenzi v záložkách vás přesvědčí, že kniha opravdu stojí za přečtení:) Milé, jemné a příjemné! :-) Doporučuji :-)

kejss044
14.09.2016 5 z 5

Nepopsatelná, neuvěřitelná kniha, která Vám aspoň malinko změní pohled na svět a život :o)
Ještě větší překvápko bylo zjištění, že tuto knihu napsal chlap.
Denně mu skláním poklonu, protože toto bylo prostě NĚCO :3

pro ženy rodina šperky babička matky a dcery náramky

Autorovy knížky

Viola Shipman