Kouzelný náramek

Kouzelný náramek https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310107/bmid_kouzelny-naramek-i2h-310107.jpg 4 198 78

Díky rodinnému šperku si tři ženy jasněji uvědomí, že na rodině velmi záleží. Příběhy ukryté v přívěscích změní jejich pohled na život a ony najdou novou chuť ho žít. Lolly dostávala od své matky ke každým narozeninám jedno kouzlo spolu s připomínkou, jak důležité jsou rodinné vzpomínky. Teď je Lolly sedmdesát let, zhoršuje se jí paměť, a tak si uvědomí, že jí nezbývá moc času na to, aby obnovila vztah se svou dcerou a s vnučkou, protože obě byly stále příliš zaměstnané, než aby si našly chvilku na ni a na její rodinné historky. Když ale Lollyině dceři Arden kdosi nečekaně zavolá a vyjádří obavu o její matku, vypraví se Arden za ní a vezme s sebou i svou dceru (a Lollyinu vnučku) Lauren. Lolly jim pak vypráví příběhy spojené s jednotlivými přívěsky na náramku – a všechny tři si znovu najdou cestu k sobě navzájem a také radost, naději a lásku. Kouzelný náramek je dárek, který budete žárlivě střežit ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Leda

The Charm Bracelet , 2016

hzd
15.12.2019 5 z 5

Krásná knížka. Měl by si jí přečíst každý. A radovat se z maličkostí.

4xbabča
14.11.2019 5 z 5

Nádherná kniha, plná lásky a porozumění. Příběh tří žen, které si po letech odloučení opět k sobě najdou cestu. A je krásné, že štěstí, lásku, správný pohled na život vede přes úplné obyčejné maličkosti, které potěší a zaženou trvalý smutek a trápení. Děj knihy se navíc odehrává v prostředí nádherné přírody a čtení je přímo pohlazením po duši.

ANDY28
26.10.2019 5 z 5

Krásné

knihovnička007
06.10.2019 5 z 5

Krásné čtení s pravdivými názory... Co je silnějšího než láska?
Kniha se mi hodně líbila, určitě si ji někdy přečtu znova. Příjemné pohlazení na duši. Je krásné číst, že jsou i důležitější věci, než peníze a luxusní práce.
Úplně jsem viděla krásné jezero, mlhu nad ním i polární záři. Moc krásně napsáno.

Dija
17.07.2019 3 z 5

Nenáročná letní četba s určitým sentimentálním kouzlem.

menalinda
12.07.2019 3 z 5

Moc milý příběh,který Vás donutí upustit slzu.Odpočinkové čtení.

Květinka008
01.05.2019 4 z 5

Pohlazení... Moc fajn odpočinková knížka. Byla jsem na konci skoro v šoku, když jsem zjistila, že autorem je muž :-) Také se mi líbí tento - evidentně - místní zvyk, dávat přívěsky na náramek k různým příležitostem.

helenkan
29.03.2019 5 z 5

To byl krásný příběh. I slzičky se vloudily. Občas potřebujeme připomenout,že se máme zajímat o naše nejbližší. A k tomu tahle kniha hodně napomohla. Moc se mi to líbilo.
,,Život a rodina mají neuvěřitelné kouzlo, pomyslela si Lolly s úsměvem, kéž bychom si ho uvědomovali a opatrovali ho."

Richisa
01.03.2019 3 z 5

Náhodou jsem na knihu narazila v knihovně a zalíbila se mi její obálka.

Ze začátku jsem jí moc šancí nedávala. Po 30 stránkách jsem ji odložila, že asi není pro mě, ale jsem ráda, že jsem jí dala ještě šanci.

Kniha mě velmi oslovila svým poselstvím. Uvědomila jsem si, jak důležité je udržovat pěkné vztahy se svou rodinou a podporovat se navzájem...
Příběh je sice asi lehce sladký, ale i tak má rozhodně co říci a pohladí na duši.

EvkaB7
10.11.2018 5 z 5

Nádherně dojemný a romantický příběh, moc jsem si ho užila. Jednou za čas takový slaďoučký příběh přímo potřebuji :-).

Ereniss
10.10.2018 4 z 5

Byla to pořádná dávka sentimentality a romantiky, ale čas od času něco takového mám potřebu číst. A když z toho vzešlo i pár milých a moudrých myšlenek, nakonec jsem byla příjemně překvapena.

Joyce24
08.09.2018 4 z 5

Opět další z knih, kde se střídá současnost s vyprávěním o minulosti. Dojemný příběh plný životního moudra.

inkatenysek
24.08.2018 4 z 5

Tuto celkem čtivou oddechovku o třech generacích žen z jedné americké rodiny, jejich rodinné historii, vzájemných vztazích, láskách, ale také třeba o odloučení či stárnutí, bych doporučila jako vhodného parťáka k vodě nebo na dovču. Na knížku jsem četla rozporuplné recenze, takže jsem na ni byla o to víc zvědavá. A musím uznat, že mě mile překvapila. Je teda pravda, že byla místy dost "sladká", ale na druhou stranu byla do příběhu zapracována i vážná témata, vedoucí k zamyšlení, čímž se ta "sladkost" zmírnila. Hrozně bych si přála mít takovou praštěnou, ale zároveň moudrou babičku, jako byla Lolly. Velmi mě překvapilo, že toto, spíše ženské čtení, napsal muž. Doufám, že si od něj budu moci přečíst i něco dalšího. K Náramku se v budoucnu každopádně určitě ještě vrátím.

cukrovka
24.07.2018 5 z 5

Příběh o důležitosti rodiny, spojování minulosti se současností, o umění žít svůj vlastní život a sen. I když je příběh plný naivní romantiky má nám co říct. Překvapilo mě, že knihu napsal muž.

2veverky
10.07.2018 5 z 5

Na začátku jsem měla dojem,že jsem si v knihovně vzala jen "tlustší harlekýnku" a že to asi odložím,protože mi dcera dovezla pár super napínavých knížek,ale prostě mi to nedalo.
Tak jsem to přečetla,pila jsem k tomu čaj s medem,občas se mi třásla brada a při tom jsem myslela na svou mámu a dceru a všechny blízké,které mám.
I takových knih je třeba...

Bobina74
22.03.2018 4 z 5

Tak tohle klidně ano. A reakce na negativní komentáře níže : ano je to romantická, naivní slaďárna a snílci si opravdu přijdou na své. Ale celá knížka o tom tak úplně není a nebylo by fajn dědit v rodině příběhy několika generací? Já bych to teda brala, pokud bych mohla vrátit čas....
P.s. : a neutíká právě spousta lidí do světa knížek jen tak snít ?.... ;-)

Jossie
02.03.2018 1 z 5

Raději bych tu knihu nečetla, ale když už jsem byla za půlkou, přišlo mi to škoda - takže kdo nemá rád dojemné sluníčkové americké příběhy, tak to nečtěte, je to opravdová ztráta času. Ale pokud chcete být na každé stránce ujišťováni o tom, že jste skvělí, dokonalí a milovaní, tak do toho.

Knižní střípky
21.02.2018 4 z 5

Je zde docela dost negativních komentářů, ale mně kniha opravdu sedla, až jsem byla sama překvapená. Je možné, že i díky tomu, že jsem v poslední době četla docela dost thrillerů, které opravdu dobře neskončí, tak mé čtenářské srdce zatoužilo po něčem milém. Občas se mi toto stane. Nápad s náramkem a přívěsky, které připomínají nositeli určité důležité okamžiky jeho života, je moc krásný.

nemer
28.01.2018 1 z 5

Přečíst sice s notnou dávkou sebezapření lze, ale na můj vkus je příběh příliš simplexní, predikovatelný a zbytečně sentimentální, není to kniha, ze které by mrazilo, ať už v dobrém, nebo špatném slova smyslu. Hodnotím jako klasické ženské čtení (mám-li být upřímná, raději si přečtu další díl Metra). Absolutně bych nevěřila, že tuto knihu mohl sepsat muž. Ženský styl psaní mne bohužel neoslovuje. Jednu hvězdu dávám pouze za čtení tištěné verze, být to e-kniha, dala bych odpad.

rosalindaaa
14.01.2018 5 z 5

Nebylo to špatné...

pro ženy rodina šperky babička matky a dcery náramky

Autorovy knížky

Viola Shipman