Kouzelné vajíčko

Kouzelné vajíčko https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141858/kouzelne-vajicko-141858.jpg 4 4 4

Knížka pohádek- Jak se čert dostal do nebe,Kouzelné vajíčko,Jak byl potrestán Frantík že lhal a další neznámé staré pohádky.

marierja
28.12.2021 3 z 5

Hodně naivní pohádky, které místy znějí, jakoby je vyplodila spíš dětská hlava než dospělá autorka. Taky mi přišlo trochu úsměvné, jak si nepochybně nábožensky založená paní spisovatelka předplácí cestu do nebe, tím, že (jak sama píše v knize) napsala hodně pohádek. Tak nevím, jestli to není spíš rouhání. Po pravdě jsem nepátrala po tom, jestli napsala knížek víc, ale v tomto svazku hodně pohádek opravdu není, spíš pár. K dobru ale počítám hezké dobové ilustrace i celkovou podobu knihy. Bez zdařilé formální stránky bych dala o hvězdičku míň.

kopeceli
04.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Pohádky jsou psané dnes už trochu archaickým jazykem, ale to ničemu neškodí. Mají děti učit být lepšími, proto si berou na paškál nejčastější dětské hříšky - strach, přehánění (lhaní), neuposlechnutí rodičů, záškoláctví... Autorka byla věřící, proto v některých pohádkách vystupují andělé a čerti. Všechny se mi líbily, protože byly originální, jen ta poslední je taková úsměvná, v ní vystupuje sama autorka a svou knihou polepší malého čertíka.

eliska2106
12.03.2021 4 z 5

Četla jsem vydání z roku 1944 půjčené od babičky, jednu z mála knížek, co v dětství měla. Trochu zvláštní, ale pěkné pohádky.

pohádky pro děti

1944  75%Kouzelné vajíčko