Kouzelné koláče

Kouzelné koláče https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327472/bmid_kouzelne-kolace-4TO-327472.jpg 4 95 33

Když se s ní život nemazlí, Ella Mae hledá útěchu v pečení koláčů. Takže v momentě, kdy přistihne svého manžela při nevěře, vrátí se domů za svou matkou a tetami do malebného městečka Havenwoodu, kde může zahánět smutek v kuchyni. Její koláče ale nejsou jen skvělou terapií a dobrotou ke kávě – mají také kouzelné účinky na všechny, kdo je ochutnají… Její schopnost přivede Ellu Mae k myšlence otevřít si obchůdek, ve kterém by své koláče mohla nabízet. Všechno ale komplikuje Loralyn, se kterou se Ella Mae už od dětství nesnáší, a aby toho nebylo málo, objevuje se také Hugh Dylan, její dětská láska. A když je Loralynin snoubenec nalezen mrtvý, zavražděný válečkem na těsto, který patří Elle Mae, bude muset hodně kouzlit, aby očistila své jméno od podezření.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Pies and Prejudice , 2012

pettrass
16.06.2017 4 z 5

Přesně takovou knihu jsem potřebovala. Žánr "cozy mystery", jak jsem se dočetla na obálce knihy, je přesně pro mě - milé, zábavné, lehké čtení s detektivní zápletkou odehrávající se v malém městečku. Když k tomu všemu ještě připočtu, že hlavní hrdinka knihy neustále peče koláče a otevře si malé pekařství, je to román přesně pro mě.

kamča4
15.06.2017 4 z 5

Hezká, odpočinková kniha. Líbila se mi :)

Jane333
17.05.2017 3 z 5

Ze začátku mě kniha příliš nechytla, styl mi přišel jalový ani postavy mi hned nepřirostly k srdci. Ale postupně jsem se začetla a dýchla na mě atmosféra letního jižanského městečka, plus ještě představa těch pamlsků. Takže nakonec hodnotím jakou takovou nenáročnou oddechovku, kterou si člověk rád přečte, když chce všechno hodit za hlavu a moc nepřemýšlet.

mschmidtova
01.05.2017 5 z 5

Mám ráda knihy s nádechem tajemna, kouzla, mysteriózních věcí. Tato se mi přesně hodila do nálady - pohladí, potěší, skrývá i trochu napětí, ale dobro zvítězí. Takových knih by mělo být více.

Ditules
20.04.2017 3 z 5

No ta zápletka se zločinem byla trošku přitažená za vlasy, ale ty recepty vzadu v knize to trošku vylepšily. :)

Ivuska.09
16.04.2017 3 z 5

Takovéhle knihy já můžu. Ani detektivka, ani romantika - přesto od každého něco. Nejlepší byla ta kouzelná atmosféra, která z příběhu sálala. Jako oddechovka super :)

bagel
29.03.2017 4 z 5

Zase tak moc knih z žánru cozy mystery u nás nevychází a tato je obzvlášť povedená.

alzbeta4340
16.03.2017 4 z 5

Zcela nevhodné, pokud se snažíte zhubnout! Jinak milý román, odpočinkové čtení pro ženy plné romantiky, trošky magie i detektivní zápletky. Konec je takový nijaký a neuzavřený, ale jak jsem pochopila, tohle je začátek celé série, takže se snad máme na co těšit.

"V troubě se peklo několik malých snídaňových koláčů s náplní z vajec, sýra, avokáda, zakysané smetany, uzené rolky a pažitky. Když už zbývaly jenom dvě minuty pečící doby, vzala Ella Mae do ruky misku s nastrouhaným sýrem provolone a otevřela dvířka trouby. Když zlaté, máslem vonící koláčky z listového těsta posypávala sýrem, snažila se vyvolat si v mysli představy, které ji naplňovaly optimismem...."

bookcase
12.03.2017 5 z 5

To byla moc milá knížka, příběh opravdu kouzelný.

hlina
28.02.2017 5 z 5

Nádhera. Krásné čtení. Úžasná pohádka pro velké.
Moc ráda peču a čtu, tady se propojilo oboje. Určitě některé koláče zkusím.

michpa
20.02.2017 5 z 5

Kouzelné čtení a velká chuť po přečtení si upéct kouzelný koláč.

Knižní střípky
15.02.2017 5 z 5

Chtěla jsem si odpočinout po thrillerech a Sedmilhářkách, kterých jsem ještě teď, den po jejich přečtení, plná, a i proto jsem si říkala, kdoví, jestli si ji tuto novinku nějak extra užiji, no, ale něco číst musím, že.....a naštěstí užila. Je výborná. Kdo miluje pečení, trochu kouzel, příběhy odehrávající se na jižanském maloměstě, nepohrdne malou vraždičkou, tak toto je kniha přesně pro Vás....

Mikik
10.02.2017 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Myslela jsem si, že to bude jen další oddychový román o pečení koláčů a ejhle vražda. Kniha nabrala spád a opravdu jsem se těšila,až budu vědět, kdo jak a proč. Jednu chybu tahle kniha měla, pořád jsem na něco měla chuť:-D. :-D:-D. Je to tam samé pečení, ochutnávání..Mňam:-D

detektivní a krimi romány pátrající amatér

Autorovy knížky

Ellery Adams