Kouzelná mapa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hledáte ve svém životě poslání, prosperitu a opravdové štěstí? Kouzelná Mapa vás vyzývá, abyste využili svou moc a začali sami řídit cestu svého života. Colette Baron-Reid vám v této fascinující knize dává do rukou “kouzelnou hůlku”, s jejíž pomocí uvidíte svůj život jako nédherné dobrodružství a sami sebe jako mocné spolutvůrce svého osudu. Tím kouzlem je vaše vlastní vnímavost. Vydejte se na cestu do hlubin své vnitřní krajiny a seznamte se s jejími obyvateli – imaginárními bytostmi, jež vlastní klíče k moudrosti skryté ve vašem podvědomí: Čaroděj vnímavosti, Láskavá zahradnice, Sběratelka kostí a duchové vašich vnitřních psychických zemí, přes které budete na své cestě procházet, vám pomohou najít poklad, skrytý v každé vaší životní zkušenosti. Naučíte se take, jak ve svém nitru zkrotit nezbedného skřítka, jenž vás vězní v nefunkčních schématech chování. Vy sami se stanete tvůrcem své Mapy a ani v dněšní době globální proměny se nebudete cítit ztraceni a vydáni na milost a nemilost vichřicím změn....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177949/kouzelna-mapa-177949.jpg 4.110
Žánr
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus, Literatura naučná
Vydáno, Synergie
Orig. název

The Map, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Kouzelná mapa

Přidat komentář
knihyKeMne
24.12.2019

Autorka toho evidentně hodně přečetla. Její "nauka" je značně ovlivněna Campbellovou Cestou hrdiny, a je obecně založena na archetypech a komunikaci se svým vnitřním světem. Na mnoha místech se snaží povzbuzovat vyzdvihováním vlastní zkušenosti pádu na dno a dostání se z toho. Je vidět opravdovou snahu pomoct lidem, ale úplně mi to nesedlo.

Od samého počátku je kniha poněkud zmatená, vybízí k nahlédnutí do své vnitřní krajiny, ale nějak chybí nejprve to povědomí, jak ta krajina může vypadat. To se dovídáme až postupně v dalších kapitolách. A tak potom si člověk připadá úplně jinde, když se ve své vlastní krajině vidí nadšeně pobíhat po přístavu a hledat, která loď je pro další cestu ta nejvhodnější. Nadšení během dalšího čtení zkrátka sláblo. Nedostala jsem od knihy naplnění svých očekávání. Název i obálka toho tolik slibovaly!

Po překonání rozčarování a mnoha dnů nucení do dalšího čtení jsem se do "toho" nicméně dostala. Především postavu Skřítka shledávám velice zajímavou.

Nakonec jsem v knize našla dost podnětných textů, spíše až v druhé polovině. Škoda toho začátku a vehnání do Cvičení bez dostatečného základu.

PavlínaAlžběta
15.12.2017

Upřímně jsem si knihu koupila kvůli obálce a názvu. Myslela jsem, že mě bude čekat příběh oddychový, kouzelný, ale příběh byl mnohem více. Je to opravdu krásně až mysticky napsaná kniha, kde zvláštní magickou formou plnou nadpřirozených postav (čaroděj, zahradnice, sběratelka kostí, duchové, skřítci) kteří jsou obyvateli kouzelné mapy, pomůže najít něco, co je ve vás hluboko skryté, co vám může pomoci i v životě a nemusí to být jen duchovní. Kouzlo knihy spočívá v tom, že si příběh a kouzelnou mapu vytváříte vy sami. Putujete mapou se zápisky, radami, prožíváte dobrodružství jako malé děti. Kniha obsahuje i jakási různá cvičení až najde kouzlo vlastního života. Nelituji koupě.


RenataP
12.12.2013

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Zdánlivě složitý příběh plný mystických a fantazijních postav si v průběhu čtení doslova "sedá" do duše a u čtení jsem občas zažívala až mystické a hluboké duchovní zážitky, kdy mimo knihu ke mne promlouvalo mé vlastní podvědomí.
Neskutečný zážitek!