Kouzelná historie papírových vystřihovánek

Kouzelná historie papírových vystřihovánek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226676/kouzelna-historie-papirovych-vystri-226676.jpg 4 3 1

Zřejmě neexistuje kluk, který by si někdy nezkusil slepit papírový model hradu či auta. Vystřihovánky ze současnosti a nedávné minulosti známe, ale jak vypadaly v době našich pradědečků a prababiček, to už je lehce zahaleno závojem tajemství. A právě toto tajemství odkrývá zbrusu nová publikace určená všem, kteří propadli kouzlu vystřihovánek a chtějí se dozvědět více o fascinující historii papírového modelářství. Seznámíte se s významem vystřihovacích Betlémů, reklamních vystřihovánek, oblékacích panenek, rodinných loutkových divadel a vystřihovánek publikovaných v časopisech a knihách.... celý text

Shashlick
23.08.2018 3 z 5

Asi jsem se nechal při očekávání moc unést názvem. Čekal jsem opravdovou exkurzi do historii vystřihovánek a místo toho se jedná o ukázku několika reklamních vystřihovánek vydaných před rokem 1948. Spíš než o vystřihovánkách se dozvíte více o společnostech, které měly propagovat.
Vypadá to, jako by autor rychle vydal něco, co má připraveno jako součást větší publikace, ale už se mu nechtělo čekat. Spíše bych se zaměřil na Papírovu archeologii.

Slibované modely k vystřižení jsou navíc umístěny tak, že si rozstříháte v podstatě celou knihu a už si ji nikdy nepřečtete :)

vystřihovánky papírové modely

Josef Kropáček