Kousavý pes

Kousavý pes https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485589/bmid_kousavy-pes-20j-485589.jpg 5 1 1

Sudetští Němci, jejich Museum, literární vražda, průzkum české současnosti. Snaha o instituce v zemi, jež institucím nepřeje. Předměty v době virtuální. Tento literární text je zaplacen řadou bolestných zkušeností nabytých v Ústí nad Labem, ve městě, jehož domy by mohly stát zčásti ve Vídni, zčásti ve Vladivostoku. Jan Šícha (1967), autor a spoluautor řady publikací osvětového charakteru. Jako diplomat mj. spoluzakládal České centrum v Mnichově. Po čtvrt století pracoval jako ministerský úředník pravidelně odcházející do kulturních projektů. Byl zástupcem šéfredaktora Literárních novin, kurátorem stálé expozice Naši Němci, spolupracoval s Národní galerií. Publikuje hlavně v Deníku Referendum. Věnuje se záchraně a oživení památek v pohraničí.... celý text

nickname21
05.12.2021 5 z 5

Po přečtení prvních stránek bylo téměř nemožné knihu odložit, autorovi se podařilo přilákat mou pozornost a držet si ji až do samého konce. Kniha, co se čte na jeden nádech.

Muzejní exponáty ožily a odvyprávěly své pohnuté, ale i radostné příběhy. Velmi sympatická je postava Horsta provázejícího čtenáře Ústím nad Labem 20. století až do současnosti, pokud žijete v Sudetech, máte pocit, že Horsta odněkud znáte.

Mnohovrstevnatý román, který přináší témata k zamyšlení a nechá nahlédnout pod pokličku některých skutečných událostí.

Kniha vyšla vlastním nákladem, objednat si ji lze na adrese jakubbrod@seznam.cz

Jan Šícha
česká, 1967