Kosí bratři a větrný kohout

Kosí bratři a větrný kohout https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439489/mid_kosi-bratri-a-vetrny-kohout-ESK-439489.jpg 4 3 2

Opět se k vám vracejí roztomilí rošťáci, kosí bratři Josef a Václav. Jistě si je dobře pamatujete z televizních večerníčků. Co se ti dva zase navyvádějí kousků! Ale tentokrát jejich každodenní neplechy sleduje kohout Kamil z věžičky městské radnice, odkud má velice odbrý přehled. Všechno, co jeho kamarádi kosové vyvedou, musí také pod přísným dohledem kohouta Kamila napravit. Obsahuje příběhy: Jak se z Kamila stal větrný kohout, Jak kosové tropili neplechu, Jak se Josef a Václav polepšili, Jak vystřelili dělovou kouli, Jak kosobé kropili kytičky, Jak zkrotili lva Artura.... celý text

Osice
08.04.2020 5 z 5

Po opeřených kamarádech Krtka a Myšky přinesla dcera ke společnému čtení další knihu o opeřencích. Tentokrát jimi byli kosí bratři Josef a Václav a kohout Kamil. … Večerníček neznáme, protože televizi nemáme:-), takže to pro nás obě bylo první seznámení s těmito malými kosími nezbedy. Barunka knihu objevila v knihovně, ležela, resp. stála u nás dlouho, ale jakmile jsme ji začaly číst, tak jsme si kosáky i kohouta oblíbily. Už ji máme téměř potřetí přečtenou… Baví mě, jací jsou kosí bratři neposední, dlouho nevydrží bez lumpáren, ale v jádru jsou to hodní hoši:-) Kohout Kamil je oproti nim „ten dospělejší“, dohlíží na dění ve městě ze špičky radniční věže a snaží se udržovat pořádek. Kniha obsahuje samozřejmě nejedno poučení (např. když něco provedeš, tak bys to měl napravit)… Poslední příběh o zkrocení lva Artura v dceři vyvolal touhu po zmrzlině, tak jsme se vrhly na vyrábění domácích nanuků:-)

Ilustrace M. Tiché pěkně dokreslují příběhy. Nicméně obrázek ze strany 7 úplně neodpovídá líčené situaci:-) Ale to je jen kosmetická vada. My se určitě poohlédneme po dalších příbězích těchto kosích rošťáků.

veronie
18.05.2017 4 z 5

Krásná knížka. Kosí bratři jsou pěkní lumpové, ale alespoň je s nimi legrace.