Kořeny astrologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejvýznamnější a nejpřevratnější astrologický objev všech dob učinil roku 1948 Cyril Fagan, známý astrolog a významný učenec. Objevil, že historické stupně exaltací planet zvěrokruhu vznikly roku 786 př. n. l., a že všechny tyto stupně byly vyjádřeny zodiakem souhvězdí, které jsou stejnou měrou důležité pro archeologa, chronologa, historika i astrologa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291215/koreny-astrologie-soF-291215.jpg 41
Žánr
Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Dobra
Orig. název

Astrological origins, 1971

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Kořeny astrologie

Spajdy
05. srpna

Kniha výborně osvětluje problematiku siderického/tropického systému v astrologii, a to opravdu hluboce, podrobně a fundovaně. Autor se snaží ukázat, že tropický systém, dnes tak hojně používaný v pochybné a bulvární časopisové astrologii, je celý postavený na nesmyslu a nemá žádné opodstatnění v realitě.
Místy jde o náročnější čtení, a úplnému začátečníkovi bych ji asi nedoporučil.
Oceňuju krásnou a živou charakteristiku všech 12ti slunečních siderických znamení, popis funkce Měsíce a vhled do novienického systému výkladu. Také brilantně popsaný tzv. oktatopos - systém 8 domů namísto dnes používaných 12ti. Je znát, že autor byl praktik každým coulem a že si opravdu nevymýšlel.
Kniha má potenciál nalomit pevné přesvědčení těch rádoby astrologů, kteří jedou v zajetých kolejích, a sami netuší, jak vznikly a kdo je do nich posadil. A pro ty, kteří už si kladou otázky a pochybují o správnosti toho kterého systému, může být kniha neocenitelnou pomůckou v jejich cestě.
Jedné, co bych vytkl, je místy až přehnané vyzdvihování staroegyptské astrologie. První místo starého Egypta na astrologické mapě světa není zase až tak jisté... :-) A vůbec nesouhlasím s degradací astrologických symbolů na nějaké značky ukazující počasí v Egyptě a stupeň rozvodnění Nilu. To je až moc triviální zjednodušení, navíc nevysvětluje, jak je možné, že stejné znaky používaly i jiné kultury bez Nilu...

Doporučujeme

Miluj svůj život
Miluj svůj život
Pátá dohoda
Pátá dohoda
Čtyři dohody
Čtyři dohody
Celestinské proroctví
Celestinské proroctví

Autor knihy

Cyril Fagan
irská, 1896 - 1970

Kniha Kořeny astrologie je v

Přečtených1x
Knihotéce2x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x