Kordula anebo vážný případ

Kordula anebo vážný případ https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179803/bmid_kordula-aneb-vazny-pripad-zbJ-179803.jpeg 4 4 2

Hanka_Bohmova
28.01.2021 4 z 5

Že bych rozuměla všemu, to nemohu říct :o)
Teologické polemiky 20. století jdou převážně mimo mne, za veškeré informace vděčím jen panu (tehdy) kardinálu Ratzingerovi, jehož knihy jsem během vysokoškolského studia čítala. Takže v Kordule sice poznávám příslušná jména a sem tam tuším podstatu některých problémů, ale tím končím. Kupodivu mi to nevadilo. Ústřední otázku totiž chápu, chápu ji nejen teoreticky, ale na zcela na osobní úrovni. Pro mě mnoho znamená a jsem ráda, že existují lidé, kteří si ji také kladou a přemýšlejí nad ní. Nakolik jsem rozuměla, bylo pro mě toto přemýšlení moc užitečné.

ne.ver
30.05.2019 4 z 5

Je to zvlastni kniha, cte se slozite, ale lze v ni najit perly. Je tam hodne filozofovani a ruznych konstrukci, kde se clovek prilis nechyta, ale i tak se da paradoxne rict, ze mi to hodne dalo, protoze tyto pasaze byly vyvazeny strhujicimi odstavci, kde naraz vysvitlo neco duchaplneho a silne oslovujiciho. Autor je pronikave inteligentni a predklada davno zname krestanske pravdy z jinych perspektiv, takze me obcas mrazilo, obcas jsem byla silne dojata. Docela sila!

Hans Urs von Balthasar
švýcarská, 1905 - 1988
1995  85%Síla křesťanské naděje
1998  87%Pravda je symfonická
1987  80%Kordula anebo vážný případ
2009  90%Teológia troch dní
1991  80%Maria

Kniha Kordula anebo vážný případ je v