Kontinent

Kontinent https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98050/bmid_kontinent-VnG-98050.jpg 4 2 1

Román originálního anglického spisovatele se skládá ze sedmi částí ze smyšleného sedmého světadílu; dílo plné symbolů se zaměřuje na konflikt mezi tradičním a pokrokovým, a to jak už v materiální, intelektuální, tak duchovní sféře. Všechny části jsou velmi svérázné, strhující, promyšlené a mistrovsky napsané.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Mezera

Continent , 1986

los
05.03.2024 4 z 5

sedm povídek, každá jiná a jedna lepší než druhá, mám-li škatulkovat, tak jistě inspirace magickým realismem, méně děje a více nedořečení, na pointu si čtenář musí opravdu přijít sám, Crace mu to neulehčí

povídky nejsou propojené tématem, časoprostorem ani postavami, z náznaků, atmosféry a minima nápověd (odkazy na reálie: konkrétní světová města nebo dobové technologie) lze odvodit, že se odehrávají na jakémsi blíže nespecifikovaném "sedmém" kontinentu Země v 19. a 20. století, spojuje je střet města s venkovem, civilizace s divočinou, techniky s přírodou, inovace s tradicí, fakta s pověrou atp.

vyprávění je nabité významy a symboly a překračuje noetický horizont, nutno číst pozorně každé slovo a nespěchat, katarze jistá, doporučuju