Konspirace

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vyberete si jakékoliv století, rok, desetiletí nebo dokonce měsíc. Pokaždé najdete významnou a zdánlivě nespornou událost, která změnila běhlidské historie. A pokaždé se někde najde někdo, kdo bude nahlas pochybovat o oficiální verzi a trvat na tom, že jsme se nikdy nedozvěděli celou pravdu – konspirační teorie tu byly odpočátku civilizace. Byla princezna Diana zavražděna, jak si přes veškerá oficiální popírání myslí většina lidí? Dosáhla skutečně NASA Měsíce, i když se najdou tací, které odchylky na fotografiích vedou k hlasitému vyjadřování pochybností? Bylo u atentátu na prezidenta Kennedyho více střelců? Byly teroristické útoky z 11. září skutečně připraveny tajnými službami v USA? Řídí naše životy tajná vládnoucí elita, která plánuje nové uspořádání světa s cílem vládnout všem? Těžko soudit – úřady mlží a nejistota přetrvává... Přestože by bylo mnohdy přínosné diskutovat o těchto věcech veřejně, bývají záměrně zatlačeny kamsi do „podzemí“. Zájem o konspirační teorie se přitom podle průzkumů a statistik nezmenšuje, naopak – obyčejné lidi přitahují a fascinují. Tato kniha nabízí příležitost k zamyšlení nad některými záhadnými, zvědavost vzbuzujícími, občas děsivými a často šokujícími konspiracemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204910/big_konspirace-Cu2-204910.PNG 2.56
Žánr:
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , Volvox Globator
Originální název:

The facts,the theories,the evidence, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Konspirace

Rawen616
17.01.2017

No, dvě za snahu. Kniha se sice zpočátku tváří jako nestranná a nabízející jak konspirační tak skeptický pohled. Rozbor historických konspirací jako bylo například spiknutí střelného prachu apod. jsou fajn. Ale jak už napsal recenzent pode mnou, od JFK to jde s knihou z kopce. Autor začne hromadit spekulace a velice zkratkovité informace a celkem jasně vyplouvá na povrch, na které straně stojí. To by možná ještě nebyl takový problém, ale celková obecnost a zkratkovitost knihy už ano. O těch moderních konspiracích se nedozvíme nic, co by člověk který se v tom aspoň trochu orientuje nedozvěděl už dříve. Škoda. Rád bych si na tohle téma přečetl seriozní knihu která by uváděla mnohem hlouběji a šířeji pohledy pro a proti.

Thomaskladivoun
18.10.2016

V prologu Thomas racionálním způsobem vysvětluje podstatu a důležitost konspiračních teoretiků. Tématy jako Spiknutí střelného prachu či Potopení parníku Lusitania pak možná obohatí čtenářovo znalosti a nažhaví ho na hlavní taháky, ty jsou ovšem naprostým zklamáním.
Počínaje atentátem na JFK je většina kapitol příliš obecná a zkratkovitá (což dokonce sám opodstatňuje frází, že "na těchto stránkách není místo zabíhat do detailů"), jeho 'argumentace' v kapitole o možném zavraždění princezny Diany potom regulérně zavání idiotštinou - skvosty typu "Většina lidí si myslí..." nebo "Říká se, že..." bych čekal spíše od středoškoláka s mozkovou obrnou.
Po kapitole o 11. září přechází do fáze mentální retardace, kdy naprosto ztrácí odstup a objektivitu a na čtěnáře chrlí konspirační teorie o mimozemšťanech skrytých mezi lidmi, Novém světovém řádu a chemtrailech, přičemž očividně těmto pakárnám sám věří, a podkopává tak svou vlastní myšlenku, tedy že blázniví konspirační teoretici kazí jméno hledačům pravdy, kteří nachází zřejmé nesrovnalosti v oficiálních prohlášeních a fakticky se je snaží vyvrátit a nalézt pravdu.
Jakožto "odborník na nevysvětlitelné záhady". jak je na první straně popsán, by měl do budoucna zůstat u kruhů v obilí. Co se týče seriózních témat - atentátu na JFK nebo konspirace z 11. září, tak jen ledabylým způsobem recykloval známé skutečnosti a nepřinesl nic nového.