Koniec bolesti: Revolučný, vedecky podložený postup, ako vyliečiť chronickú bolesť https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504187/bmid_koniec-bolesti-revolucny-vedecky-po-GmP-504187.jpg 3 6 1

Od bolesti chrbta po migrény, artritídu a ischias – pravidelnou alebo chronickou bolesťou trpí viac ako miliarda ľudí na celom svete. Je to globálna epidémia, ktorá stále odoláva liečbe a dokáže úplne vykoľajiť ľudské životy. Ale nemusí to tak byť. Toto je revolučné posolstvo od psychoterapeuta Alana Gordona, ktorý, frustrovaný z nedostupnosti efektívnej liečby vlastnej vysiľujúcej bolesti, objavil vysoko účinný postup eliminácie symptómov bez chirurgického zákroku alebo medikamentov. Vychádzajúc z presvedčenia, že bolesť začína v mozgu (nie v tele), Gordonova terapia prepracovania bolesti vám pomôže nanovo zapojiť vaše nervové obvody a vypnúť „zaseknuté“ signály bolesti. V priekopníckej vedeckej štúdii táto metóda pomohla 98% pacientov znížiť úroveň bolesti a 66% z nich sa úplne vyliečilo. Tieto prospešné dramatické zmeny boli navyše trvalé!... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Zdraví
Vydáno: , Eastone Books

The Way Out: A Revolutionary, Scientifically Proven Approach to Healing Chronic Pain , 2021

Elegones
20.02.2024 5 z 5

Miluji tuto knížku!

Mé chronické problémy začaly před několika lety, doktoři nepomohli, zkoušel jsem a vymýšlel všechno co se dalo.. nic nezabralo. Postupně jsem ale začal chápat že mé problémy jsou mnohem komplikovanějšího původu než jsem si ze začátku vůbec myslel.

Tato kniha je o neuroplastické bolesti - bolesti která vzniká tak že váš mozek nesprávně interpretuje signály z vašeho těla, výsledkem je že vaše tělo je v pořádku ale bolest přetrvává. Sám autor má s tímto typem bolesti bohaté zkušenosti jak s pacienty tak i sám se sebou. Kniha poskytuje návod jak může každý změnit svůj přístup k životu tak aby se bolesti navždy zbavil. V knize je popsáno i jednoduché cvičení - somatické stopování - díky kterému je možné se pomocí mindfulness postupně bolesti zbavit. Kniha je doplňována mnoha příběhy pacientů ze života a je tu i spoustu humoru. Opravdu skvělá kniha, která změní to jak uvažujete o svém těle.

léčba bolesti

Autoři knihy

Alan Gordon
americká
Alon Ziv
americká

Kniha Koniec bolesti: Revolučný, vedecky podložený postup, ako vyliečiť chronickú bolesť je v