Konec stezky

Konec stezky https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95535/bmid_konec-stezky-DlE-95535.jpg 4 4 2

Kosti mrtvých buvolů, kosti mrtvých koní, kosti mrtvých lidí. Poplatek, vymáhaný kansaskou prérií: kosti. Pustina, plná kostí, hrobka, jež neskrývá svých kostí, ale vystavuje je na odiv, kochajíc se ve svých pokladech, jež se bílí a trolí pod palčivým sluncem na neplodných pláních. Kostry opuštěných domů, kostry lidských nadějí, narýsované mizejícími brázdami, jež zarůstají travou.... celý text

Politre
04.09.2023 4 z 5

Po delší době jsem dostal chuť si přečíst nějaký klasický western, právě proto jsem sáhl po Ogdenovi a jeho Konci stezky a věru dostal jsem přesně to, na co jsem dostal chuť. Napětí, romantika, odvážný šerif, prach a vyprahlé městečko, banda desperátů a konečná přestřelka, západ slunce. Román je čtivý a sem tam se autorovi podařili i slušné slovní obraty a přirovnání, např. "napjatý jako kůže banja na slunci" nebo "Kolem nich vládl hluboký noční klid, naprosto se nesrovnávající se zmatkem v lidských srdcí."

Luigi1
29.10.2022 5 z 5

Tam kde bylo tolik bělících se kostí a opuštěných budov se stalo něco podezřelého.

George Washington Ogden
americká, 1871 - 1966