Konec liberalismu v Česku. A co dál?

Konec liberalismu v Česku. A co dál? https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373877/bmid_konec-liberalismu-v-cesku-a-co-dal-K9t-373877.png 2 2 2

Návrh nového politického, ekonomického i společenského uspořádání našeho státu. II. upravené vydání

Ovar
07.04.2021 2 z 5

Za mě snad přílišný důklad na katolicismus.
Knihu lze přečíst, avšak není to nikterak podstatná brožura.

Hobo
02.08.2018 2 z 5

Pravda je, že nejsem liberál, pravda je i to, že se nepokládám za člověka, který by byl přesvědčen, že demokracie je ten nejlepší systém pro život (natož liberální demokracie), takže by mi obsah měl být sympatický. Však jsem to taky s chutí otevřel, byl jsem však zklamán. Publikace je přesně z těch knih, které předkládají vizi, jak by svět měl fungovat; takže předkládají ideologii. Autor porušuje všechny konzervativní zásady, o kterých psal již Edmund Burke či Russell Kirk - prostě tady vám předkládám, jak vytvořit šťastnou společnost. Mírně to přeháním, ale ne zas tak moc. Kromě několika věcných chyb, které jsem nalezl, je základní chyba v tom, že autor předkládá vizi, která tady už byla a uplynula. Nikdy nevstoupíš do téže řeky. Takto je to neuskutečnitelné.