Konec krásné epochy

Konec krásné epochy https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48042/konec-krasne-epochy-48042.jpg 4 16 2

Výbor z básnické tvorby ruského básníka a esejisty, nositele Nobelovy ceny za literaturu za rok 1987, obsahuje verše z pěti sbírek vyšlých v letech 1970-1987 v USA a časopisecky publikované básně mapující Brodského tvorbu do začátku 90. let.

sika444
27.01.2020 4 z 5

Asi není poctivé psát o Brodského básní na základě četby překladu. I tak jsou některé uhrančivé.

puml
10.04.2013 4 z 5

Brodského básně se táhnou jako kvalitní med.. někdy ale až moc. Brodskij je mistr dlouhých, reflexivních, meditativních a filosofujících básnických skladeb, které jsou plné čarovných přirovnání, ale občas jsem se v tom dost ztrácel a bylo obtížné (zvlášť u těch opravdu dlouhých básní) udržet pozornost až do konce. Brodskij vyžaduje pozorného čtenáře, nejlépe takového, který má rád barokní, komplikovanou stavbu veršů. Básně plynou jako nějaký sibiřský veletok s nespočtem přítoků a všemi těmi slepými rameny a ohromnou deltou ústící tam někde daleko na severu do moře a oceánu... Nejlepší báseň výboru je jednoznačne Balada o černém koni. Jedna z mých nejoblíbenějších básní.

Josif Brodskij
ruská, 1940 - 1996
2003  91%Vodoznaky. Zrcadlení času
1998  85%Jeden a půl pokoje
1997  83%Konec krásné epochy
2004  93%Římské elegie
1997  51%Mramor

Kniha Konec krásné epochy je v