Konec

Konec https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410430/bmid_konec-FS2-410430.jpeg 4 88 29

Mrazivý young adult román odehrávající se v posledních dnech světa. Je ti sedmnáct let. Je léto a svět vypadá úplně normálně. Jenže ty víš, k čemu se schyluje. K Zemi se řítí kometa Foxworth a zhruba za měsíc, přesně 16. září ve 4.12 ráno, bude po nás. Čtyři miliony let evoluce přijdou nazmar. Co uděláš s časem, který ti zbývá? Koho chceš mít vedle sebe, až nastane konec? Jaké to je přesně vědět, který den a v kolik hodin umřeš? Konec je preapokalyptický román o dvou osamělých mladých lidech ve světě, jemuž brzy odzvoní. Jsou spojeni tragédií, která přerůstá v posedlost. Podaří se jim nalézt odpovědi, ještě než nebe zbělá a oceány se vypaří?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Slutet , 2018

farys_books
22.04.2020 5 z 5

Tohle bylo něco...
Ten nápad, to provedení... Tak nějak nenacházím slova. Knížka velmi reálně zobrazuje to, co by se stalo, kdyby měl nastat konec světa a lidé znali jeho přesný datum a čas. Tak, jak nám to celé autor vylíčil, si to dovedu dost dobře představit.
Sice přesně víte, jak celá knížka skončí, i přes to jsem si tak strašně přála, aby se na poslední chvíli stal zázrak. Jenže to by nebylo ono... To, jakým způsobem dokázal autor zobrazit emoce jak celé populace, tak i ztracených jedinců, to je prostě neuvěřitelné. Takovéhle emoce ve mně už dlouho žádná kniha nevyvolala.
Nevím, co víc ještě dokážu napsat, snad už jen doporučení: Tohle byste si opravdu měli přečíst, příběh je aktuální zvlášť v dnešní divoké době.

Veju007
01.03.2020 4 z 5

Mně se právě podařilo dočíst ještě tuhle knížku. Je o konci světa. O tom, jak se s tím lidé vyrovnávají, jak hledají “útěk z reality”, například v podobě řešení vraždy kamarádky. Autor to popisuje naprosto bravurně, při několika pasážích jsem měla slzy v očích a posledních 15 stránek jsem právě hystericky probrečela.
Protože si chtě-nechtě představujete, co byste dělali vy.
P.S. Pokud jste viděli film Melancholia, tak přesně něco takovýho budete při čtení zažívat.

Charmedka
17.02.2020 4 z 5

Co byste dělali, kdyby jste se dozvěděli, že se na naši Zemi řítí kometa a za pár měsíců všichni umřeme? Snažili byste se dohnat zbývající čas, totálně rezignovali, nebo pokračovali zcela běžně ve svém životě a třeba i doufali, že konec nenastane?

Tohle mě bavilo, sice se jedná o young adult a kniha není přehnaně složitá, přesto má něco do sebe a s emocemi čtenáře pracuje dobře a sami si určitě řeknete, co byste asi tak dělali a do postav se vcítíte. Užívali si a doháněli ztracený čas, nebo jako Simonova sestra si konec vůbec nepřipouštěli a plánovali výbavičku pro miminko? Konec Konce se možná zdá odfláknutý, ale za mě naprosto perfektní.

mi-nul-o
13.01.2020 4 z 5

Takové.. nedokončené. Je to škoda, takhle si za pár týdnů pořádně nevybavím, o co šlo.

Ellis
10.01.2020 3 z 5

Kniha me v knihovne zaujala tematem. Ovsem nejak jsem vyignorovala, ze je to yang adult...je to proste pro mladez. Za me slabsi, vydrzela jsem asi 150 stran, pak me prestal dej bavit.

blanche11
01.01.2020 5 z 5

Naprosto skvěle!

slavka8799
10.11.2019

Myslím si, že kniha většinu lidí zaujme svým dějem. Zajímavě jsou rozepsané postavy, jejich vnitřní monolog a dilema. Mají ještě vůbec něco řešit, když se čas celého světa chýlí ke konci?Komu prospěje, když zjistí pravdu?

Rinoa18
02.11.2019

Tak po přečtení této knihy se budu ještě nějakou dobu podobným tématům vyhýbat. Pfuu... Zajímavé, velmi zajímavé a také poměrně slušně depresivní - pokud jste někdy viděli film Melancholia, pak budete vědět, o čem mluvím.

baroo
17.10.2019 4 z 5

Moc dobře napsaný příběh o náctiletém klukovi, který se musí kromě puberty vypořádat s tragedií a blížící se kometou, která zničí celý svět. Zajímavý pohled do různých reakcí na blížící se konec civilizace. Je skoro k zamyšlení, jak by se v té situaci zachoval každý z nás. Líbila mi i detektivní linka příběhu.

konec světa apokalypsa pro dospívající mládež (young adult)

Mats Strandberg
švédská, 1976