Komu hlava sejde

Komu hlava sejde https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455379/bmid_komu-hlava-sejde-uea-455379.jpg 3 120 51

V korsických horách se setkává skupina deseti Finů. Z tisíců zájemců byli vybráni právě oni ne proto, že by byli výjimeční, zkušení a nejlepší. Naopak jsou to všichni lúzři, kterým se v životě moc nedaří. Chybí jim silná vůle, schopnosti, pracovitost i pokora. Tohle je jejich šance. Stačí, aby během 13 dnů překonali nejtěžší evropský trek GR 20, jen se základním vybavením. Cena pro vítěze? Milion eur, rozdělený mezi všechny, kteří závod dokončí v limitu. Živí. Pět mužů a pět žen se odhodlaně vydávají na cestu. Z jednotlivců se stává jednolitá skupina, lúzři se mění v bojovníky a ze soutěže je najednou zoufalý zápas o přežití. Účastníci začnou za podivných okolností umírat a ostatním začíná docházet, že čím míň lidí dojde, tím větší podíl připadne na zbývající. Všichni si musí sáhnout na dno svých sil, aby se vůbec vrátili. Kdo nakonec přežije a stane se vítězem?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Se ken tulee viimeiseksi , 2017

medialstar
01.07.2020 3 z 5

Nebylo to marné, leč ani na zadek padající. Takový pěkný průměr. :-)

ivana02
01.07.2020 5 z 5

Patřím ke čtenářům "googličům". Hned jsem si musela o cestě GR 20 načíst informace. To mám v knihách ráda, když popisují něco skutečného, leč pro mne neznámého.
Boj o přežití, moje téma. Každý den na túře jeden člověk zemře. Proč a kdo to dělá? Zajímavě popsaná příroda a trasa.
Konečné vysvětlení mě moc neuspokojilo, ale k mé spokojenosti stačil napínavý popis cesty.

ArwenAragorn
27.05.2020 4 z 5

Knížka nebyla špatná a četla se mi dobře. Je to takových Deset malých černoušků po Finsku. 10 vybraných lůzrů se vydává zdolat nejtěžší evropský trek GR 20 na Korsice. Pokud ho přejdou za 13 dnů, získají milion eur. Vylíčení korsických hor bylo výborně zachyceno, moc se mi líbilo, s jakými obtížemi je lůzři zdolávají a přitom jich pořád ubývá, nedá se říct, že by umírali zrovna přirozenou smrtí. Autorovi se dobře podařilo zachytit charaktery jednotlivých postav.
Konec se mi (nakonec) líbil a dobrá je i obálka.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V letadle každý dostal útlý sešitek, průvodce. Stručné popisy tras v knížečce představovaly svět, do nějž Zeus neměl přístup. Když mu při šplhání do kopce stehna div nekňučela nahlas, autoři průvodce daný úsek označili za "rovinu". Když visel za ruce ve skalní rozsedlině a snažil se vytáhnout na další plošinku, šlo o "mírné stoupání".

Zara
22.05.2020 5 z 5

Plný počet hvězd. Úsporná, přitom neotřelá (alespoň pro mě, prtž Agatha Christie je dle mého moc archaická) dějová linie, úžasně sugestivní popis (děje i krajiny) a vcelku pragmatický a uvěřitelný konec.

janasim
10.05.2020 4 z 5

Velmi čtivý, svižný thriller. Líbil se mi popis krajiny a že stezka je skutečným místem. Příběh byl napínavý, rychle se četl, chtěla jsem vědět, jak vše dopadne,ale už ani nevím, od které chvíle se mi děj zdál přitažený za vlasy. Za mě se tedy závěr bohužel moc nepovedl a je mi to líto, neboť je kniha jinak velmi dobrá, postavy i krajina jsou velmi dobře vykreslené a vy jen plni napětí očekáváte, kdo bude další...

MMacicekk
05.05.2020 4 z 5

Pokud hledáte napínavý příběh, ve kterém není nouze o mrtvoly, napětí, akci a zvraty, baví vás tzv. hry o život a nepotřebujete zbytečnou omáčku okolo, poohlédněte se po thrilleru Komu hlava sejde, který si vaši pozornost jistě zaslouží. Velkým plusem je i obálka, která se dle mého názoru velmi povedla.

mikika
30.04.2020 5 z 5

tohle bylo hodně zajímavé, Agatha by se divila, kam až se její vliv dostane...

Hvězdinka
31.03.2020 3 z 5

Velmi čtivé, napínavé, taková jednohubka. V komentářích je kritika závěru, s tím tak moc nesouhlasím, prostě takto to autor vymyslel a nepřijde mi to mimo mísu.

Knižní střípky
20.03.2020 2 z 5

Co musím každopádně vyzdvihnout je autorův perfektní popis korsické horské přírody, to bylo perfektně zachyceno. Když jsem četla pasáže, jak se v děsném letním horku prodírají místní nespoutanou přírodou, bylo mi vedro s nimi, byla jsem úplně hotová, jako bych lezla v tomto nepřístupném terénu také. Toto bylo za mě podáno velmi sugestivně. Za to musím autorovi sklonit poklonu. Co se týče hlavních hrdinů, tak tam jsem si neoblíbila ani jednoho, ale asi se není až tak moc čemu divit, žádní extra sympaťáci to fakt nebyli.

Než jsem se do knihy opravdu začetla, trvalo mi to, musela jsem se zorientovat, kdo je kdo, co má každý z nich za sebou, proč se vlastně přihlásili na tento trek, tak jsem se s knihou trochu trápila, to upřímně přiznávám. V okamžiku, kdy začali účastníci umírat, teprve pak mě kniha chytla a už jsem jela v kuse až do konce, který mě ovšem velmi zklamal, je mi to líto, ale opravdu zklamal.

Závěrečné zhodnocení bude tentokráte bohužel jen průměrné. Kniha měla dle mého názoru velký potenciál, který ovšem nebyl využit. Vím, že to zní jako klišé, ale tentokráte to tak opravdu cítím.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

katule1992
17.03.2020 4 z 5

Komu hlava sejde je velmi zajímavou a povedenou směsicí klasické britské detektivky od Agathy Christie - zde konkrétně je vidět inspirace Deseti malými černoušky - a thrilleru zasazeného do zajímavého a nebezpečného prostředí korsických hor.

Kniha je krátká a velmi rychle mi utíkala. Po kratším úvodu dostává děj ten správný spád a rychlost.

Závěr mě ale bohužel velmi zklamal, přišel mi, jako kdyby byl z úplně jiné knihy než jsem po celou dobu četla. Proto ubírám na hodnocení....

Danago
04.03.2020 4 z 5

Velice zvláštní knížka. I když se mi námět zpočátku zdál neoriginální, tak musím přiznat , že konec jsem opravdu nečekala. Příběh je docela krátký a bez hluchým míst. Moc se mi líbilo vylíčení Korziky a korzických hor, sama mám Korziku hodně ráda. Knížku jsem přečetla rychle a poslední třetina knížky byla napínavá hodně.