Koka kokain koks

Koka kokain koks https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118444/koka-kokain-koks-118444.jpg 4 6 2

Kniha obsahuje podrobné informace o drogách. cesty od výrobce ke konečnému spotřebiteli, největší zdroje drog, sklady, laboratoře, mafie,

Literatura světová Literatura naučná
Vydáno: , Bradlo

Coka coke , 1986

luc_hru
26.08.2023 5 z 5

Zcela náhodou jsem tuto knihu vylovila v útrobách antikvariátu za 30 Kč a moc od ní nečekala. O to větší překvapení mě čekalo. Kniha velmi detailně shrnuje nejen téma koky, jejího kulturního významu a historie užívání v Latinské Americe, ale také popisuje historii prodeje kokainu od jeho zrodu v Bolívie po začátek devadesátých let. Velmi zajímavé je vidět celé politické propojení místních diktatur, které de facto celý kokain byznys kdysi rozjely s vládou USA, mezinárodní mafií nebo i uprchlími nacisty. Občas člověk přemýšlel, jestli čte thriller nebo realitu, ale to druhé je správě. Knihu ač je staršího data rozhodně doporučuji.

Cajova_Houba
03.08.2020 4 z 5

Zajímavý soupis informací o historii koky a následně i kokainu v Jižní Americe, daných do souvislosti s politickou situací 20. století.

drogy kokain

Autorovy knížky

Alain Delpirou
francouzská
1993  83%Koka kokain koks

Kniha Koka kokain koks je v