Kočky jsou vrženy

Kočky jsou vrženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351758/bmid_kocky-jsou-vrzeny-01F-351758.jpg 3 122 122

Humoristický román, který v noci svítí. Může to být knižní událost roku. Humoristický román Jakuba Horáka a Hnutí Nevím vybral na crowdfundingovém serveru HitHit tři čtvrtě milionu korun ještě dřív, než byl vůbec vytištěn. Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici. První z nich nikdy nepracoval, druhý pracoval, ale pro tajnou policii a ten třetí pracuje na zkáze nás všech. Může se jim postavit jen jediný tvor. Prezidentský kandidát Kocour Klapuška! Román Kočky jsou vrženy je z rodu Švejka a Bulgakova. Jeho hlavními hrdiny jsou Miloš Zeman a jeho mluvčí Ovčáček, mocichtivý Babiš s pobočníkem Faltýnkem, tápající premiér Sobotka i zákeřný ministr vnitra Chovanec. Proti těmto politikům stojí klapouchý Kocour, zakladatel Hnutí Nevím a bonviván, žijící v barrandovských filmových ateliérech, který se rozhodl kandidovat na prezidenta. Příběh, který se čte jedním dechem, nás seznámí s králem algoritmického obchodování Karlem Janečkem a zavede nás do pražského gotického podzemí, kde se k divokému reji schází televizní hlasatelky v čele s Norou Fridrichovou. Uspěje Kocour na své misi a zachrání tuto zem? Nebo si ho připraví k večeři tajemný pan Kung-pao z čínské ambasády? Ukázky a video ke knize, jejíž obálka je vytištěna fosforescenční barvou a v noci svítí, naleznete na webu kockyjsouvrzeny.cz... celý text

francouz
26.12.2017 5 z 5

Ano pobavil jsem se, výborná politickí satira, to je to co na českém rybníčku opravdu chybí a je to velká škoda. Souhlasím s níže uvedenými komentáři, že autor zastupuje Pražskou kavárnu, a ukazuje stávající politickou nomenglaturu, tak jak by měla být vidět, ale díky úhlu pohledu, který chce vidět většina našeho národa a je to vlastně popisováno i této knížce, mohou lidé typu Babiše nebo Zemana vládnout tak, že musí nastoupit kocour Klapuška se svojí stranou Nevím, aby nás zachránil, ale řekněme si, popravdě je to ještě vůbec možné? Za sebe prosím více takových to satir, kterými byli čeští spisovatelé proslulí již od dob národních buditelů typu K.H. Borovského.

JohnKitts
04.12.2017 5 z 5

Velmi vtipná politická satira/humoristický román, u kterého se zasmějí i příznivci Miloše Zemana, Andreje Babiše, Jiřího Ovčáčka či v neposlední řadě Jaroslava Faltýnka. Některé pasáže doslova spouští proudy slz pobavení. Autorova fantazie je místy opravdu geniální. Milovníci koček a politického spektra budou v sedmém nebi. Tzv. "zednáři" tvoří jakousi paralelu k vodníkům ze seriálu ČT "Neviditelní (2014)". Na druhou stranu autor až příliš prozrazuje své politické přesvědčení, kdy (ne)přímo zastupuje havloidní, kavárenskou, novolevicovou komunitu. Obžaloba "stávající politické garnitury" a snaha přesvědčit národ, že je třeba volit nové tváře, kniha opravdu evokuje. Koneckonců zábavné čtivo, u kterého byste po jeho přečtení uvítali nějaké další pokračování.

pobijecmuch
27.11.2017 4 z 5

Velká škoda, že český čtenář už asi zapomněl co je to politická satira. Sice se to nevyrovná Jaroslavu Haškovi, ale pokus tam je. Kniha byla ihned vyprodána a vydavatel spěchá s dotiskem, aby se dostalo na všechny zájemce. Knihu o tom jak jeden nepracoval, druhý pracoval, ale pro tajnou policii a třetí pracuje na zkáze nás všech, doporučuji všem kdo se chce zasmát a rozumí slovu nadsázka.
Další vydání v prosinci 2017.

pankaplan
17.10.2017 2 z 5

Na začátku to vypadalo jako velmi příjemná politická satira, ale pak se to zvrhlo do jiných světů. Nemohu se zbavit pocitu, že je to obžaloba "stávající politické garnitury", která má za cíl přesvědčit národ, že je třeba volit nové tváře. Pokud se ale ubráníte podezření z účelovosti a budete to za všech okolností považovat za satiru, může se vám to líbit. Rozhodně je ale úvod vtipnější a zajímavější, než pokračování. Zaplétání mystiky, jakéhosi moudrotrusu mě nebavilo.

Miliarda
04.10.2017 4 z 5

Mě osobně kniha zahřály na duši. Je vtipná, svým způsobem laskavá a hlavní hrdina Kocour Klapuška je popsán takovým způsobem, že mu prostě nelze nefandit. Navíc reálně existující politici jsou v knize popsáni nanejvýš trefně a podtrhují charakter celé knihy. Určitě to není kniha aspirující na Magnesium Litteru, ale jako odpočinkovou četbu vřele doporučuji.

MildeZ
22.09.2017 5 z 5

Já se bavil a přebal knihy svítí, přičemž musím říct, že probudit se v noci a vidět na nočním stolku zářící hlavu M. Zemana je zážitek opravdu pro otrlé :-))

Makropulos
21.09.2017 4 z 5

Dobře jsem se bavila, a přitom mě mrazilo. Co kdyby to náhodou takhle bylo ve skutečnosti?
Už když si přečtete větu citovanou na obálce: „Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici. Jeden z nich nikdy nepracoval, druhý pracoval, ale pro tajnou policii, a třetí pracuje na zkáze nás všech“, tak vás může napadnout, jak je to reálné. A pak čtete ten fantaskní, absurdní příběh a tenhle pocit se vrací.
„Miloš Zeman natáhl ruku, Ovčáček mu do ní hbitě vložil dokument. Prezident ho položil před kardinála a slavnostně a naléhavě pravil: „Volbu prezidenta republiky musíme zastavit, neboť je zmanipulovaná. Informace o Kocourovi jsem nařídil předat americkému prezidentovi a v nejbližších hodinách bude zatčen. Na základě výzvy zodpovědných politiků převezmu do týdne i pravomoci předsedy vlády.......““ Děsná představa.
A dalo by se citovat i dál. Je to inteligentní humor, sarkastický, ironický, je to fantasy nebo pohádka, jsou tam kočky, skvělé nápady, zřejmě reálné vzpomínky a zážitky a je to zdařilá karikaturu toho, v čem žijeme.
A zřejmě na rozdíl od autorů většiny komentářů, které tu jsou, nemám s autorem nic společného, knihu jsem si normálně koupila a s chutí přečetla.
A moje knížka svítí.

Hosl
21.09.2017

Tahle kniha bourá hranici mezi fikcí a realitou. Některé pasáže jsou až metafyzické, jiné jsou naprosto geniálně popsaná skutečnost.
Inteligentní humor střídají důležité vědecké i socialní poznatky.
Politická satira, tragikomedie, fantasy a velmi čtivý román v jednom. Jinak o té knize toho moc #nevím
Zvlášť teď před volbami by to měla být povinná četba. Zjednodušeně - hlavně se z toho neposrat! :-)
Velký respekt a díky za tohle dílo pro Jakuba Horáka.
Ps. Moje nejoblibenější postava je jednoznačně žabák Stropnický :D
#kockyjsouvrzeny #hnutinevim

Pavla.D
21.09.2017

Kniha, kterou přečtete jedním dechem. Neskutečně zábavná a vtipná, plná překvapení, napětí a dobrodružství. Literární počin roku. Vřele doporučuji.

PetrPokorny
21.09.2017

Neuvěřitelná knížka. Nejlepší cz kniha co jsem za posledních 10 let četl a to jsem strašně kritickej. Imaginativní jak blázen...

Vojir

Kvalitně vyvržené kočky.

Čas od času zříme rozčeření vod to stojatých a lehce přismrádlých... marketingově, komunikačně, sociálněsíťově Kočky jsou vrženy jsou opravdu frajeřina.

Ale největší fór? Ta knížka je (pardon) ale kurevsky dobrá! Závany Bulgakova mistře od Markéty (nikoli Markéta Lukášková) Spolčení hlupců, lehký odér Vonneguta ... zároveň se čte jedním dechem, příběh peláší a vy jej cítíte mezi prsty unikat... ó literaturo, jen pár vyvoleným s tebou možno obcovat.

Kohout
21.09.2017

Knihu “Kočky jsou vrženy” Jakuba Horáka Jsem přečetl za jednu noc tak říkajíc jedním vrzem (muzikanti říkají z listu navostro). Teď si ji vychutnávám (vychechtávám) ještě jednou znovu na úkor čekající práce. Je to nejlepší, nejvtipnější, nejinteligentnější a nejinformovanější česká politická satira, jakou jsem v posledních letech četl. Dle mého mínění v lecčems překonává i známé zahraniční autory (Sorokin ap.) Gratuluji autorovi, a všem distributorům tento opus šířícím!
MgA. Pravoslav Kohout

Rohacek
21.09.2017

Jestli máte rádi politiku, tak si ji kupte. Jestli máte rádi humor, tak si ji kupte. Jestli máte rádi satiru, tak si ji kupte. Jestli máte rádi kvalitní knihu, tak si ji kupte. Jestli máte rádi kočky, tak si ji kupte. Vážně jedna z nejlepších českých knih, které jsem četl. Inteligentní, vtipná, těžko pochopit, jak něco tak komplexního a strukturovaného dokáže autorova imaginace uchopit a ještě ji promítat na papír. 10/10. Kupte si ji. Fakt.

petrarka72
31.08.2017 4 z 5

Přečetla jsem během čtyřiadvaceti hodin (zvědavost je mocná čarodějka - přispěla jsem na HitHitu a čekala, zdali zariskují i další a zdali se to vyplatí). Satira na české politické poměry, formálně rozkročená mezi humoristickým sci fi, orwellovskou bajkou, psychedelickým románem, thrillerem postaveném na spikleneckých teoriích a bůhvíčím ještě, s využitím dokonalé znalosti mechanismů moci i osobních "libůstek" pánů Zemana, Babiše, Sobotky a dalších, je zábavná a čtivá; dlužno dodat, že humor je rozhněvaný, sarkastický až černý a autor nešetří nikoho, ani svého "kladného hrdinu", prezidentského kandidáta kocoura Klapušku (kočky nejsou lepší než lidé - používají stejné praktiky, stejné postupy, ba dokonce stejný slovník - jsou jen "nové" a fungují jako ne moc chutná varianta ke zcela nechutné politické "elitě"). Scény typu druhá debata Klapušky se Zemanem v Otázkách "pana Hlodavce", setkání Zemana s Dukou či Babišova nakupovací mánie patří k vrcholům knihy; zejména proto, že mají pointy dovedené ad absurdum - a zároveň se čtenář nemůže zbavit pocitu, že tohle je skutečnější než realita... Obešla bych se bez zpravděpodobňujícího závěru a moje kniha v noci nesvítí - proto o hvězdu méně.