Ferda Mravenec

Ferda Mravenec https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33976/ferda-mravenec-33976.jpg 5 554 79

Vyprávění o Ferdovi Mravencovi, Brouku Pytlíkovi, Berušce a dalších kamarádech z hmyzí říše. Pro děti od 6 let.

666Jitka
11.01.2021 5 z 5

Kdo by neznal hrdiny z říše hmyzu této Sekorovy nesmrtelné klasiky - jako malá jsem příběhy Ferdy Mravence, Brouka Pytlíka a jejich kamarádů úplně hltala :-)

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Úžasná klasika, krásné vyprávění, hezky ilustrované. Nádherný svět broučků, berušek a ostatních zástupců čeledi hmyzu. Ferda mravenec byl a je pro mě srdeční záležitost a neuvěřitelný dětský svět. Kouzlo, které nemizí ani po létech.

Sandik
30.12.2020 5 z 5

Nestárnoucí klasika, pro děti kolem šesti let ideální způsob jak se seznámit se světem hmyzu. Samozřejmě legrační je z dnešního pohledu fakt, že Ferda mravenec je logicky dělnice, čili vlastně "ženská hrdinka" ;o)

petraj30
13.12.2020 5 z 5

Kdo by neměl rád Ferdu Mravence? I moje děti ho milují, ale ta Beruška...:-) Já jsem spíš dávala přednost brouku Pytlíkovi, ale jen z toho důvodu, že mi to mnohdy přišlo humornější. Ale i tak jsem Ferdu měla ráda a moc se mi líbil ten jeho charakteristický červený šátek s puntíky.
Moc se nám líbí i ostatní malí hmyzí tvorečkové. Je to takové úsměvné vyprávění o různých dobrodružstvích. I jako pohádka v televizi je moc pěkná. Rádi se ke knize opakovaně vracíme a doporučujeme:-)

adevr
23.11.2020 4 z 5

Jako dítě jsem ji miloval, a kde je jí teď konec...

bibi.r
21.07.2020 3 z 5

Pro děti od 3-4 let.
Na knize je uvedeno od 6 let, ale četla jsem synovi (3,5 let) před spaním a v pohodě.
Klasika, která zaujme snad všechny děti.
Ferda mi upřímně nepřišel zas až tak moc jako Mirek Dušín. Někdy totiž dělal třeba i divná nebo špatná rozhodnutí, budiž mu však k dobru, že nic z toho se zlým úmyslem.

Knihomolka506
17.07.2020 5 z 5

" Z doby kamenné"
Krásný příběh pro děti o známém mravenci Ferdovi, který není jako ostatní - je jiný, ale v dobrém. Rád každému pomáhá a u toho se většinou dostane do trapasů.

Worbitka89
25.05.2020 4 z 5

Taky Vám Beruška a Pytlík lezli i v dětství tak na nervy? :-D

m_martina
18.05.2020 5 z 5

Ferda mravenec, práce všeho druhu, Beruška a Brouk Pytlík. Kniha se líbila i mým vnučkám.

zdenaR
28.02.2020 5 z 5

Kdo by ho neznal a nečetl!
Opět se k němu vracím se svými vnuky, které oslovil stejně jako mé syny i mě v dětství :-)))

Venda32
19.02.2020 4 z 5

V dětství jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů:-). Máme v plánu knihu otevřít s dcerou, předpokládám, že má vybraný vkus svého tatínka, takže se bude líbit i jí:-)))

Namiš
27.01.2020 3 z 5

ferda je velka knia dobruduství a humoru

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

I tato knížka byla hodně moc oblíbená ,i jsme si na ni ze synem hráli ....

warca
12.01.2020 5 z 5

Tuhle pohádku miloval hlavně můj bratr, ale přišla i chvíle, kdy jsem si ji vzala do ruky i já a také jsem světu Ferdy Mravence propadla.

Jessybelle
21.12.2019 5 z 5

Pěkná knížka, synům se líbila Fredova dobrodružství.

Lujza031
10.11.2019 2 z 5

Spisovatel chtěl dětem ukázat, že každý tvor i ten maličký má právo na život. Zašlápnout brouka jen proto, že jsme větší není žádné hrdinství. Hezky podané, ale TV seriál se mi v dětství zdál poněkud zajímavější...

Radka1911
26.08.2019 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství, a dokonale nestárnoucí - testováno na mé vnučce a pořád je to skvělé, zábavné.

Olous1
08.08.2019 5 z 5

Dneska jsem četla vnoučkovi, moc se mu líbila,hned usnul:)a já se vrátila do dětství.To je paráda,díky vnoučkovi zase čtu pohádky.A samozřejmě krásná ilustrace.

ArwenAragorn
17.06.2019 5 z 5

Musím napsat hodnocení knížky, která doprovázela mé dětství! Další skvělá knížka a další skvělý autor. Ferdovi jsem fandila, ale ještě raději jsem asi měla Brouka Pytlíka. Ferda byl takový Mirek Dušín. Nafrněná Beruška mě štvala.

Efča59
02.01.2019 3 z 5

Knížku Ferdy Mravence jsem vybrala na předčítání z mojí dětské knihovničky. A to proto, že se mi moc líbily ilustrace, a protože jsem si z dětství pamatovala pouze televizní seriál. Nejvíce bodů ode mě dostává kniha za ilustrace. Co se příběhu týče, já sama jsem se občas ztrácela v postavách jednotlivého hmyzu a bohužel ani dceru z nějakého důvodu příběhy moc nebavily a nevydržela u nich ani při předčítání na dobrou noc. Protože jsou ale ilustrace nádherné, věřím, že správný čas této knihy ještě přijde, až trochu povyroste.

pro děti mravenci pro děti od 6 let broučci

Ondřej Sekora