Knihkupkyně

Knihkupkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361144/mid_knihkupkyne-XZa-361144.png 4 172 49

Denver, 1962: Kitty Miller se smířila se svým jednotvárným samotářským životem. Miluje knihy a s kamarádkou Friedou si založily knihkupectví. Je ráda, že má plnou kontrolu nad svým životem. Když nechce do práce, nemusí jít, nikomu se nemusí zodpovídat. V jejím životě byl jen jeden muž, lékař Kevin, ale nefungovalo jim to tak, jak Kitty doufala. Denver, 1963: Katharyn Andersson je vdaná za Larse, lásku svého života. Mají krásné děti, velký elegantní dům a spoustu přátel. Prostě všechno, po čem Kitty Miller toužila. Ale Katharyn existuje pouze tehdy, když Kitty spí... Kitty je přesvědčena, že tyto sny jsou prostě jen kvůli její hyperaktivní představivosti. Ale s každou další nocí se lákavý Katharynin život stává stále více reálnější. Může si Kitty vybrat, který život chce? A pokud ano, jaká bude cena za to stát se Katharyn? Hranice mezi těmito dvěma světy se Kitty začínají rozmazávat. Dokáže ještě rozlišit, co je skutečné a co jen představa?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Omega

The Bookseller: A Novel , 2015

TerkaM
22.04.2018 4 z 5

Vlastně tak úplně nevím, co si o této knize mám vlastně myslet. Svým způsobem se tu nic nestalo a přitom se tu toho stalo hrozně moc. Příběh byl hezký, moc dobře se četl, ale celá kniha se odehrávala v jedné a té samé rovině. Autorka ani na okamžik nevybočila ze stereotypu a mě na konci nečekalo žádné překvapení. Nic, co bych si už sama nemyslela.

Nepocítila jsem ten wow efekt, kterého jsem se chtěla dočkat, a zároveň to prostě není kniha, o které musím ještě dlouho přemýšlet. Spíš to nechápu. Nerozumím tomu, že zrovna takový závěr byl tím vyvrcholením, po němž jsou z knihy všichni nadšení.

Upřímně řečeno přemýšlím, jestli si tuhle knihu někdy budu chtít přečíst znovu s tím, že bych ji třeba líp pochopila, líp bych nesla ten konec, který mě trošku zklamal. V první chvíli jsem si myslela, že třeba Kitty předpovídá budoucnost, oba ty světy byly tak skutečné, takže by mi to i dávalo logiku. Hodně překvapivé by bylo, kdyby ani jeden z těch světů nebyl skutečný. To bych asi bezděčně lapala po dechu.

Ale navzdory tomu, že konec nevypadal tak, jak jsem si ho představovala a nevyvolal ve mně emoce, které jsem toužila, aby vyvolal, tuhle knihu hodnotím kladně. Nedokážu jí upřít fakt, že se výborně četla. No, a taky tu samozřejmou věc, že tady velkou roli mají právě knížky a právě proto jsem se do knihy pouštěla. :)

Veve721
07.04.2018 4 z 5

O tom, jak dokáže jedna vteřina změnit celý život. O spletitých cestách osudu, o náhodě a o smrti, která se nevyhýbá nikomu. O lásce, rodině, dětech, ale i o síle přátelství a snech o kariéře. O tom všem je tahle knížka. Ale dá vám mnohem víc než jen klasický romantický příběh o ženě s nelehkým osudem - tohle je totiž dílo, které vám změní pohled na život. Autorce se podařilo napsat výjimečně čtivé dílo, které budete hltat do poslední stránky, čekat na závěrečné rozuzlení, a když k němu pak dojde, bude vám jasné, že jinak to ani skončit nemohlo...

certik003
23.03.2018

KNížka se mi moc líbila, i když ten "pravý" svět jsem kupodivu odhalila docela brzy. Právě proto jsem od konce čekala, že vysvětlení bude nakonec ještě úplně jiné a budu překvapená. To se sice nestalo, ale i tak oceňuji originální nápad. Alespoň vím, že nemám přemýšlet na tím, co by bylo kdyby....

P.ary
17.03.2018 5 z 5

Pro mě to byla dokonalá kniha... autorka upoutala mou pozornost od začátku do konce... Knihu určitě doporučím dál :-)

bookcase
13.03.2018 5 z 5

Krásný příběh spojující dva paralelní životy jedné hrdinky. Ani vy, ani ona netušíte, který je ten pravý. Má úžasnou atmosféru šedesátých let. Čte se výborně, až na pár chyb v překladu.

TheMelorry
11.03.2018 4 z 5

Kniha o tom, jak dokáže maličkost naprosto změnit budoucí události. Hlavní postava paralelně prožívá dva života, jeden skutečný a druhý ve svých snech. Čím víc se ale v obou světech vžívá do své role, tím těžší je pro ni odlišit, který z nich je vlastně ten pravý. Příběh je originálně, zvláštně napsaný, ale velmi dobře se čte. Spolu s hlavní postavou Kitty poznáváme detaily z jejích životů, na které si nemůže vzpomenout a odhalujeme, že nikdy není nic naprosto ideální.

Ivuska.09
10.03.2018

Knihkupkyně se v mnoha ohledech liší od obyčejných románů pro ženy. Je to kniha postavená především na emocích a na tom, jak moc je důležité, abyste byli spokojeni s vlastním životem. Jedině tehdy se dokážete vyrovnat se vším, co vám osud postaví do cesty. Pak není potřeba unikat od reality a vytvářet si svůj vlastní svět - ten lepší, ve kterém budete spokojeni.

karinga
07.03.2018 4 z 5

Jsem milovnicí knih a ještě víc miluji knihy o knihách a čtenářích. Knihkupkyně se mi zalíbila ihned po vydání a zpříjemnila mi několik odpolední. Jsem přesně cílový čtenář, protože novinka od Cynthie Swanson není jen o knihách, ale také o tom, jak jediné rozhodnutí, jediná minuta, může zcela změnit váš budoucí život. Je to příběh o tom, jak je občas těžké přijmout život takový, jaký je a vyrovnat se ztrátami, které vás dříve nebo později potkají. A samozřejmě je to příběh o lásce k rodině a přátelům.

veronika0382
06.03.2018 5 z 5

Knihkupkyně je nádherný příběh o lásce ke svým blízkým, o ztrátě, bolesti a hledání vlastní identity. A také o tom, jak jediná vteřina či změna plánu může ovlivnit váš život a zcela ho obrátit naruby.