Knihkupectví na Riverside Drive

Knihkupectví na Riverside Drive
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508089/knihkupectvi-na-riverside-drivemYPY-O1z-.jpg 4 329 329

Charlotte je příliš mladá na to, aby byla vdovou, příliš mladá na to, aby ztratila milovanou osobu. Jediné, co jí pomáhá překonat těžké životní období, je její úspěšné podnikání, ale ani to už jí nepřináší dřívější radost. Pak však dostane nečekanou zprávu: Zdědila dům v Londýně po tetě, kterou nikdy neviděla. A spolu s ním i knihkupectví. Charlotte, rozhodnutá dům prodat, odletí do Anglie, kde se zdá, že Riverside Bookshop s excentrickým personálem již nelze zachránit před krachem. Ale navzdory skutečnosti, že Charlotte neví nic o tom, jak provozovat knihkupectví, začíná si ke vzpurným spolupracovníkům pěstovat přátelský vztah. Zatímco se Charlotte snaží podnik zachránit, uvědomí si, že něco není v pořádku. Proč nikdy nepoznala svou tetu a co je to za temné tajemství, co se ukrývá v domě?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Bokhandeln på Riverside Drive , 2018

tyna_01
04.12.2022 5 z 5

V příběhu se setkáváme s Charlotte, která po své tetě zdědí knihkupectví a celou budovu, ve které se knihkupectví nachází, a to i přesto, že se s tetou nikdy nesetkala. V příběhu se dozvídáme životní osudy tety a maminky Charlotte, která už také nežije a z tohoto důvodu se Charlotte musí pídit po minulosti své rodiny a nemůže se jen tak někoho zeptat. Původní přesvědčení, že knihkupectví prodá postupně opadá a Charlotte začíná přicházet na chuť knihám, jelikož doposud knihy nečetla. To byl i důvod, proč se z počátku moc nechytala knižním vtípkům pracovníků v knihkupectví, ke kterým si postupně také vybudovala moc hezký vztah. No a aby to byl příběh plný emocí, tak Charlotte ve svém mladém věku přišla o manžela, z jeho ztráty se neustále dávala dohromady a poté se v knihkupectví potkala s Willem. Proto už nebyla tak úplně přesvědčená o svém návratu do Švédska a hlavně knihy se jí začaly dostávat pod kůži. Jak to celé dopadlo? To si přečtěte v této fajn oddechové knize. Mne se příběh moc líbil a velkým plusem je prostředí knihkupectví ️.

Luciska13
28.11.2022 4 z 5

Příjemná oddechové knížka, jejíž příběh postupně odkrývá vrstvy rodinného tajemství, které má větší hloubku, než se na první pohled zdá. Prostředí kouzelného knihkupectví příběhu dodává útulnou atmosféru a člověk má chuť se zastavit na Riverside Drive na šálek čaje, skořicového šneka a u toho si přečíst nějakou tu knížku. Celkově se mi knížka moc líbila, ale na tu pátou hvězdičku jí něco chybělo, nějaká ta přidaná hodnota, ale i tak mohu doporučit.

Romik99
05.11.2022 4 z 5

Za mě jedna z dobrých knih. Ze začátku jsem měla problém se začíst, postupem času jsem se však nemohla od knihy odtrhnout. Velmi napínavý příběh. Od půlky jsem sice tak nějak tušila jak to dopadne, ale vůbec mi to vlastně nevadilo. Naopak mě velmi zaujaly momenty schované v pozadí, kterých si možná někdo nevšiml. Ty mě donutily se na konci zhluboka nadechnout a srovnat si to v hlavě. Díky nim jsem nakonec celou knihu přehodnotila a musím uznat, že mě opravdu překvapila. Věděla jsem, že je dobrá to Jo, ale ty zjištění na konci tomu dodaly na hloubce a opravdu mě zasáhly.
Jako milovník koček oceňuji postavu kocoura, která je popsaná opravdu podle reálného chování a myšlení koček. Zapadá tam krásně a chvilkami i čtenáře jeho chování pobaví.
Zároveň jsem ráda, že jsem měla možnost nahlédnout do rizik podnikání s knihami. Pravděpodobně to v dnešní době opravdu není lehké.

Kristulda
30.10.2022 3 z 5

Moc jsem se těšila na tuto knihu, ale čekala jsem víc. Kniha postrádala hloubku. Prvních 100 stran jsem se nutila číst, pak už jsem se začetla, ale celkově hodnotím jako průměr.

Pepa0216
15.10.2022 4 z 5

Příjemný oddechový román mě moc bavil. Mám rád knihy z prostředí knihkupectví, ikdyz jsem se bál té romantické linky, tak to nebylo nic přehnaného. Ikdyž v průběhu knihy tak nějak člověk tuší jak to celé skončí, tak to neubírá na zábavě. Charlotinny kolegyně Martinique a trochu hubatou Sam, která mě občas rozesmála zkrátka nelze nemít rád, stejně jako kocoura Tennisona. Ve druhé dějové lince se postupně dovídáme příběh dvou sester a to matky Charlotte Kristiny a její sestry Sáry. Dozvídáme se jaké měli tajemství, proč Charlotte vyrůstala sama a nikdy svou pratetu nepotkala a hlavně proč zdědila knihkupectví. Ve Švédsku vyšel před třemi lety druhý díl, takže by se tu mohl v dohledné době objevit.

kanitsuj
14.10.2022 3 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive je poměrně zdlouhavý příběh o letitém tajemství dvou sester, které nevyhnutelně vyplouvá na povrch po smrti jedné z nich. Je to také příběh o nové lásce a nově nalezeném štěstí - tato část pro mne však byla tím nejslabším článkem vyprávění. Očekávala jsem, že rodící se vztah Charlotte a Williama bude provázet větší dávka romantiky, ale autorka se bohužel omezila na minimum, a to je, myslím, velká škoda. Příběh pro mne jako celek postrádal větší hloubku, která ho mohla posunout ještě o stupeň výš, proto dávám jen průměrné hodnocení.

maminaOlina
14.10.2022 4 z 5

No četla jsem knihu v každé volné chvilce, takže ano strašně mě zaujala, je o lidech a jejich životech a povahách a tak. Doporučuji přečíst, pokud člověk neví kudy kam, je rozhozený. Děkuji, že knioha byla napsána

astroweb
13.10.2022 4 z 5

Nejdřív jsem se začetl, pak zase jsem se rozmýšlel, jestli mám četbu přerušit, ale nakonec jsem hodně rád, že jsem tak neudělal. Prostě knihy jsou můj život a svět, navíc ten příběh nebyl úplně špatný.

Anniee
10.10.2022 3 z 5

Ve zkratce - nebýt toho, že se to odehrávalo v knihkupectví a občasných narážek na knihy, tak by mě to asi nezaujalo vůbec. A nezachránila to ani linka z minulosti. Děj plynul, ale tak nějak divně a kostrbatě, k postavám jsem si moc cestu nenašla a celý to bylo takový meh.

kikikrat
07.10.2022 3 z 5

Moc milé čtení z krásného prostředí knihkupectví. Ze začátku jsem se nemohla začíst ale hned jak se to zlomilo jsem se na čtení těšila. Líbila se mi hlavně ta část se Sarou a Kristinou a některé části z tohoto příběhu ve mně ještě rezonují. Nečekejte přiběh plný akce a romantiky, je to spíš takové milé, pomalé a odpočinkové čtení.

klarence
07.10.2022 2 z 5

Jako oddechovka asi dobré, ale možná jsem čekala trochu víc. Začátek mne moc tedy nešel , pak se to zlomilo a šlo to číst lépe. Prostředí knihovny to bylo na tom nejhezčí.

Ma-Kli
30.09.2022 2 z 5

Mám nenáročné oddechovky ráda, ale tato knížka je hodně slabá...příběh je v podstatě o ničem, předvidatelný od začátku do konce, žádný zajímavý příběh nebo zápletka, nic. Od začátku je jasné, co bude dál a jak to skončí. Mezitím jenom klišé vedle klišé. 2*

sporran
28.09.2022 4 z 5

Příjemná knížka dýchající lásku ke knihám v jejich papírové podobě. Příběh volající po zfilmování. Čtivá kniha.

pohoda58
14.09.2022 5 z 5

Skvělá knížka.

Ív688
01.09.2022 2 z 5

Pro mne velmi dlouhý příběh s happyendem, takovým, jaký lze očekávat, přečetla jsem do konce, nejvíc sympatická mi z celého příběhu je ta láska ke knihkupectví a snaha je zachránit .

princesse
01.09.2022 5 z 5

Moc hezky napsané a čtivé. Užila jsem si od začátku do konce. Nechybělo nic co je třeba k odpočinkové četbě. Uvidíme co ještě autorka napíše. Určitě si ráda její další knihu přečtu.

Terez25
16.08.2022 4 z 5

Milé, romantické čtení. Pro odreagování nebo na dovolenou ideální.

martinaandulka
14.08.2022 5 z 5

Moc milý příběh lásky,přátelství a knihkupectví.Kniha se odehrává ve dvou linkách,aby se vysvětlilo proč teta odkázala dům neteři,kterou nikdy neviděla.Co teta udělala v mládí bylo neodpustitelné.

jitka3027
04.08.2022 3 z 5

V první polovině jsem se nemohla začíst. Lezla mi na nervy Sam i Charlotte, v druhé půlce se tk zlomilo, a dočetla jsem velmi rychle, Čekala jsem ale něco víc, proto jen ***

Noctua8
02.08.2022 3 z 5

Čekala jsem na to "temné tajemství" ve starém londýnském knihkupectví a dostala jsem jen předvídatelný romantický příběh. A ta předvídatelnost byla asi hlavním mínusem celé knihy. Hlavní hrdinka vede bohatý vnitřní monolog o tom co bude dělat a co nebude dělat, jak se k čemu postaví a jak co vyřeší. Přihlouple tím čtenáře upozorňuje na to, co se dočte na dalších stránkách, jen v opačném smyslu - pokaždé. Mě to dost otravovalo. V zásadě mi Charlotte vlastně nebyla ničím sympatická. Jednoznačně nejmilejší postava příběhu byl kocour Tennyson a taky dvě zaměstnankyně knihkupectví. Těm fandím ještě teď.