Kniha snů

Kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350741/mid_kniha-snu-BFX-350741.jpg 4 129 129

Život se skládá z neustálých rozhodnutí. Ať už jsou dobrá, anebo špatná... Kdo z nás ale ví, která vedou ke štěstí? Bývalý reportér Henri zachrání život děvčátku, které v nestřeženém okamžiku přepadlo přes zábradlí výletní lodi do Temže, sám ale utrpí vážná zranění. V kómatu se mu jako kniha snů promítá celý život - rodná Bretaň, výpravy na moře, život v Paříži, nenaplněná láska k nakladatelce Eddie... A také obrovská touha poznat konečně svého syna, mimořádně inteligentního třináctiletého Sama...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Das Traumbuch , 2016

meduza78
13.07.2019 3 z 5

Pocity nemocných a pečujících. Zajímavé téma přímo ze života. Hluboké myšlenky, krásné metafory. Jak se rozhodnout? Na tom zase tolik nezáleží, každé rozhodnutí má své pro a proti. Nejlepší je, o tom moc nepřemýšlet a jednat srdcem. Dobrá kniha.

Sablu
02.07.2019 5 z 5

Kniha která nešla odložit. Henri i jeho syn Sam mi přirostli k srdci. Bylo zvláštní sledovat jaký je Henriho život v kómatu. Jak určitě situace ve svém životě prožívá znova a znova a pokaždé mají trochu jiný scénář. Jak může hypersenzitivita byt křížem ale i velkým darem. Hezká kniha, která stojí za to, aby ji člověk přečetl.

Gibis
22.06.2019 5 z 5

Henri je bývalý válečný reportér, po nehodě v kómatu. Sam je Henriho 13-letý syn, který "slyší barvy" (vůbec jsem netušila, že existuje něco jako synestézie) a svého otce nikdy neviděl.
Eddie - jejíž lásku kdysi Henri krutě odmítl a teď se jí vrátil do života, i když v kómatu.
A nakonec Maddie - dívka, která dlí v kómatu s otevřenýma očima a nikdo do jejího světa nemůže.
Vrátí se ze světa "mezi" Henri a Sam konečně pozná svého otce? Nebo se vrátí Maddie a Sam prožije první lásku? Nebo to zvládnou oba? Dozví se Eddie, že ji Henri miluje, jen se jí to bál říct?
...Člověk si může vzít na druhý břeh to, co nelze za života vlastnit, protože se to dá jen cítit, někdy jen na pár sekund nebo tajně. Můžeme si vzít s sebou štěstí. A lásku. Všechny krásné hodiny života, všechno světlo, které jsme v klidu pozorovali, příjemnou vůni, smích, přátelství. Všechny polibky, mazlivá pohlazení a zpěv. Vítr v obličeji, tango. Hudbu, praskání podzimní trávy s namrzlou noční rosou. Blyštění hvězd a spokojenost, odvahu a velkorysost...
Moc krásný příběh to byl.

pige
14.05.2019 5 z 5

Knížka mě rozplakala.
Myslím si, že děj dokáže oslovit lidi vnímavé nebo ty, kteří mají silnou emotivní zkušenost se smrtí. Nejde totiž tak moc o příběh jako spíš o to, co zůstává nevyslovené.

Květinka008
28.04.2019 4 z 5

Dlouho jsem se nemohla na knihu naladit. Udržel mě ale lehký styl psaní, překvapivě lehký a čistý na takové téma... A jakkoliv mi bylo proti srsti přeskakování, fantaskní překrucování a prolínání s realitou, paradoxně vše do sebe nakonec zapadlo a nezůstaly mi v hlavě žádné otázky nebo neuzavřené epizody. Nejvíc mě ale přitahoval příběh Maddie...

bambi.v
17.04.2019 2 z 5

Skvělý nápad, dobře sepsané. Jen mi to přislo celé trochu na hranici kýče, hlavně na konci.

Martiiiik
07.04.2019 3 z 5

Tato kniha jistě není můj šálek čaje. Chápu, že si lidé různě pohrávají s představami, co se stane po smrti, existuje něco mezi životem a smrtí, je to konečné, kde nastane tma, zima a prostě nic? Nikdo neví. Na jednu stranu se mi moc líbí autorčin způsob zpracování, je krásné mít naději.. prostě jsem celou dobu měla pocit, že je mi vnucováno něco, s čím se opravdu nedokážu ztotožnit a působilo to jako velmi ručivý element..

cukrovka
31.03.2019 4 z 5

Tak trochu jiný příběh. Ten začátek byl na mě takový rozvláčný, ale postupně jsem se víc a víc začítala. Je to takové zamyšlení o životě a smrti. O lidech v komatu a jejich prožívání - slyší nás?, mají sny?, prožívají znovu svůj život?, vidí jiné světy?
Příběh je zajímavý, zvláštní a plný emocí.

Toňula
25.03.2019

Knihu jsem začala číst na základě ohlasů zde, ale po třetině jsem musela odložit..Určitě se jedná o netradiční příběh, ale asi jsem čekala něco jiného, ne tolik intelektuálního a vzletného, zkrátka mě příběh nezasáhl ani nezaujal..možná někdy jindy..

piliticek
24.02.2019 4 z 5

To byl velice zvláštní zážitek. Minimálně do třetiny knihy jsem jí četla jen proto, abych splnila téma do čtenářské výzvy. Kniha mi přišla hodně prepjata. A pak najednou se můj postoj změnil a já byla vtažena do emocí. Příběh se mě začal hluboce dotýkat a zjistila jsem, že i já toto zažila. Konec byl navíc velmi dojemný a nadějeplný.

JustWomen
11.02.2019 3 z 5

Zvláštní kniha, netradiční příběh, téma života a smrti, vyprávění z pohledů tří zajímavých postav, Henriho, Eddie a Sama. Z počátku jsem knihu chtěla odložit, zvlášť zdlouhavé byly sny a představy Henriho v kómatu, ale čím blíže ke konci, tím to bylo lepší. Nejsem cílová skupina, ale kniha stojí za přečtení.

menalinda
09.02.2019 5 z 5

Přenádherná knížka,která stojí za přečtení.

akdar72
25.01.2019 5 z 5

"Náhody jsou překvapivé jevy, jejichž smysl se ukáže až na konci. Nabízejí ti možnost změnit život a ty tu nabídku můžeš buď přijmout, anebo ji odmítnout."

Jane007
21.11.2018 5 z 5

Dost drsná knížka, která mě nutila neustále k zamyšlení. Klidně bych tomu věřila. A ten konec... ten mě vzal.

Hřibče
12.11.2018 3 z 5

Pro mě osobně asi nejzvláštnější kniha od Niny George, která se zabývala tématem života a smrti. I když byl příběh velice zajímavý a na konci mi také jako mnohým slza ukápla, tak pro mě osobně nepřekonala Levandulový pokoj, který měl snad všechno, co může nezapomenutelný příběh mít. Každopádně i tato kniha určitě stojí za přečtení, za zamyšlení a možná i na jejím základě za přehodnocení třeba i všeho, co jste kdy ve svém životě udělali, neudělali, měli udělat...

leny.wood
04.10.2018 5 z 5

Jsem zasažena! Do té nejtitěrnější části své duše, do morku kostí, mé srdce se chvěje. Čtěte!

Mermaida
13.08.2018 4 z 5

Nádherně zpracovaná, dojemná a zároveň smutná kniha.

medima
07.08.2018

Zajímavý příběh, napínavé zpracování a vytříbený jazykový styl. A moudra, jako třeba: "Náhody jsou překvapivé jevy, jejichž smysl se ukáže až na konci. Nabízejí ti možnosti změnit život a ty tu nabídku můžeš buď přijmout, anebo ji odmítnout." Nelze než doporučit!

marara
29.07.2018 5 z 5

Velmi citlivá kniha, hodně mi dala. Nutí nás přemýšlet o tom, jaké životy vedeme a vyzývá k tomu, abychom si uvědomovali přelomové životní okamžiky, a čelili jim s odvahou. Sice je to riskantní, protože vystupujeme že své komfortní zóny, ale jen pak můžeme svůj život pozvednout. A co je tou nejvyšší životní úrovní? Život naplněný láskou, smysluplnou prací pro druhé a naslouchání tomu, co se nachází za viditelnou realitou. Škoda, že jsem si při čtení nevypisovala zajímavé myšlenky o smyslu života, knihách, kómatu, moři.....

ladyka
20.07.2018 5 z 5

Teda... Další krásný křehký příběh, který mi místy působil zástavy dechu i srdce. Lehce snové a magické, dojemné a něžné, napsané s nesmírným citem. Jen mě mrzí, že nedokáži číst pomalu, já knížky spíš hltám a přitom zde by si každé slovo zasloužilo mou pozornost, protože je to napsáno velmi plasticky... Doporučuji hlavně všem citlivým duším.