Kniha snů

Kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321730/bmid_kniha-snu-a5n-321730.jpg 4 129 52

Vykořeněný válečný reportér Henri si dává za vinu smrt svého otce a nesmí vídat syna, kterého neplánovaně zplodil s kolegyní ve válečné zóně. Geniální Sam, třináctiletý chlapec s IQ 148 a schopností rozeznat lidské nálady, v nemocnici poznává dvanáctiletou Madelyn, která je po nehodě už sedm měsíců v kómatu. Knižní nakladatelka Eddie se sotva vzpamatovala z rozchodu s Henrim a navázala nový vztah, když ji zastihne šokující zpráva: Henri se nachází v umělém spánku a ji uvedl jako kontaktní osobu pro případ nouze.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Das Traumbuch , 2016

Kokosovyorech
26.03.2018

Tragicka a depresivna kniha s hlupym koncom. Cely cas ako som ju citala som plakala- vazne sa nedalo inak..... a na konci, po tom prvoplanovom, nelogickom a absurdnom zavere, som mala chut vyhodit ju z okna.

ivdol
14.03.2018 5 z 5

Krásné, smutné, něžné, citlivé čtení. Doporučuji.

harena
25.11.2017 4 z 5

Příběh o životě, o smrti, o lásce hlavně pro romantické duše a moc hezky a emotivně napsaný.
"Nevyplačte všechny slzy v noci. Jinak budete zoufalá, protože se vám bude chtít plakat, budete ale prázdná. Ta prázdnota je nejhorší. Neschopnost vyjádřit bolest, protože všechno zoufalství je spotřebováno."

Anie94
05.11.2017 5 z 5

Naprosto dojemny a fascinujici pribeh o tom co se deje kdyz je nekdo mezi nasim svetem a druhym brehem. Autorka pise citlive a presto se nebudete chtit odtrhnout abyste uz konecne zjistili jak to cele dopadne.

bookcase
22.10.2017 5 z 5

Nádhera. Smutné, dojemné, podmanivé. Mám ráda knížky této autorky, četla jsem všechny a jsem zvědavá na další.

intelektuálka
16.09.2017 4 z 5

K zamyšlení - nikdo netušíme, který den bude náš poslední. A poté už nelze nic změnit. Pro mě v září už třetí kniha, která přemýšlí o odchodu ze světa. A já také přemýšlím - podzimní melancholie.

Šánka
07.07.2017 5 z 5

Nádherný příběh na zastavení a přemýšlení.
Nedočkáte se v něm žádných akčních zvratů, vše poklidně plyne, i tak vám rozjitří emoce a možná, jako mně, zamlží oči......
Je o životě i smrti, lásce i strachu z ní, o rozhodnutích dobrých i špatných, která nás směrují dál, a jež mnohdy nelze vrátit.
Krásné, hutné.... a prostě si to přečtěte !!!

lucie5078
02.07.2017 5 z 5

Překrásné. Po dočtení knížky mám příjemnou husinu, smíšené pocity, radost z toho, že jsem ji objevila a přečetla. Velice emoční knížka, napsaná s citem a při přečtení poděkování jsem i pochopila, proč - autorka čerpá z vlastní zkušenosti, ze strachu ztráty nejbližších. Jsem plná dojmů a můžu jen doporučit.

Eve_linnka
15.06.2017 4 z 5

Kniha má pomalý rozjezd, ale nakonec vygradovala tak, že přišlo i na slzy. Vřele doporučuji.

Ivuska.09
09.05.2017

Dílo doporučuji zejména romantickým duším, kterým nevadí témata spojená se smutkem a láskou, které milují líčení a neodradí je různé popisy bez velké akce - tu tady rozhodně nenajdete. Ovšem emocí je zde tolik, že možná budete mít problém je všechny ustát a i nějaká slzička vám třeba nakonec ukápne. Bolest, láska, touha, život, smrt - to jsou slova charakteristická pro Knihu snů.

kneslova
06.05.2017 5 z 5

V knize se střídá pohled Henriho, Eddie a Sama. A všichni jsou to velice zajímaví lidé a také netradiční příběh k tomu... ze začátku trvalo, než mne kniha chytla, ale čím blíže ke konci, tím to bylo lepší

Lukyy
22.04.2017

Anotace z obalu knihy:
"Bývalý reportér Henri zachrání život děvčátku, které v nestřeženém okamžiku přepadlo
přes zábradlí výletní lodi do Temže, sám ale utrpí vážná zranění. V kómatu se mu jako
kniha snů promítá celý život - rodná Bretaň, výpravy na moře, život v Paříži, nenaplněná
láska k nakladatelce Eddie... A také obrovská touha poznat konečně svého syna,
mimořádně inteligentního třináctiletého Sama..."

přátelství naděje psychologické romány genialita kóma lidskost, lidství

Nina George
německá, 1973