Kniha politiky

Je správné svrhnout nespravedlivého vládce? Je demokracie opravdu tou nejlepší formou vlády? Může být válka někdy ospravedlněna? Po celou historii si lidé kladou tyto a podobné velké otázky o tom, jak si co nejlépe vládnout – a velcí myslitelé předkládají řešení, která pomáhají utvářet náš svět. Tato srozumitelně napsaná knížka, doplněná o krátká, výstižná objasnění politologických pojmů, diagramy, které krok za krokem zpřehledňují složité teorie, a vtipné ilustrace, které si pohrávají s našimi představami o politice. Nesmírné množství duševní potravy v ní najde úplný začátečník, pokročilý student i erudovaný odborník....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235789/velke-ideje-kniha-politiky-WyM-235789.jpg 4.59

Velké ideje

The Politics Book

Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Universum

Kniha Kniha politiky

Jack.Bledsoe
22.02.2016

Tři hvězdičky jsou hlavně výsledkem mých mylných očekávání. Doufal jsem v nějaké "praktičtější" informace o politice, že se bude víc popisovat dějinný vývoj a naváznost, prostě že budu jasně chápat, proč všechno vypadá tak, jak to vypadá:))

Kdyby se kniha jmenovala "Kniha politologie", tak nemám problém (protože bych ji ani nezačal číst:)) ). Řeší se zde tedy spíš dějiny smýšlení o politice, politická filozofie. Ale celkově to bylo ok.