Kniha krátkych lások, čo trvajú večne

Osem nevšedných poviedok francúzskeho spisovateľa ruského pôvodu Andreia Makina nás uvádza do ľúbostných príbehov odohrávajúcich sa pod dáždnikom absurdity dejín. Večná túžba po láske a krátke, prchavé lásky ovplyvňujú citové rozmary a tiesnivé vonkajšie okolnosti, no nadčasovosť témy presahuje akúkoľvek determináciu časovými obmedzeniami. Autor ironizuje paradoxy ľudských vzťahov a nie takých dávnych sovietskych dejín, elegantne sa vyhýba beletrizovanému moralizovaniu, či schématickým náhľadom na históriu ako čiernobielu šachovnicu rozdelenú na krivdiacich a ukrivdených....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333935/kniha-kratkych-lasok-co-trvaju-vecn-p5c-333935.jpg 4.25
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Inaque

Le livre des bréves amours éternelles, 2011

Kniha Kniha krátkych lások, čo trvajú večne

Lieska
03.12.2017

Pod vplyvom atmosféry autorovho diela Žena, ktoré čakala, som siahla aj po tejto - o osudových láskach. Škoda, že tieto poviedky nie sú tak silné ako spomínaná kniha. Čítajú sa dobre, sú navzájom poprepájané, no sú viac o režime, doktríne a tak, ako o silných vzplanutiach.

Kouř a zrcadla
Kouř a zrcadla
Podivuhodný případ Benjamina Buttona / The curious case of Benjamin Button (dvojjazyčná kniha)
Poslední přání
Poslední přání
Jáma a kyvadlo a jiné povídky (34 povídek)
Jáma a kyvadlo a jiné povídky (34 povídek)

Andrei Makine
ruská, 1957

všech 6 knih autora

Kniha Kniha krátkych lások, čo trvajú večne je v