Kniha keltské moudrosti

Kniha keltské moudrosti https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523639/bmid_kniha-keltske-moudrosti-651a89002e50f.png 4 4 2

V novém vydání vychází dnes již kultovní kniha inspirovaná starou keltskou moudrostí, poezií a spiritualitou. Výjimečný znalec keltské kultury, básník a duchovní John O’Donohue, v ní zve čtenáře, aby vstoupil do posvátného světa keltské tradice, kde není rozdílu mezi lidskou duší a tím, co je věčné, mezi viditelným a neviditelným, lidským a sakrálním. V knize inspirované starými příběhy, poetickou moudrostí i aktuálními úvahami dotýkajícími se obecně lidských témat hovoří o přátelství, sounáležitosti, samotě, kreativitě, lásce i smrti. Spojuje jedinečné postřehy keltské spirituality s moderní dobou a jejími potřebami a naléhavě vyzývá k poznání duše každého člověka. John O’Donohue byl původem Ir, získal doktorát z filozofie náboženství v Tübingen, zabýval se Mistrem Eckhartem. Jako filozof, básník a duchovní otevíral široké veřejnosti zdroje keltské moudrosti a tradice, jimiž se celý život zabýval. Je autorem řady knih.... celý text

ZaS
25.03.2024 3 z 5

Kniha trochu klame názvem. Namísto dochovaných střípků týkající se keltských zvyků a pravděpodobného pohledu na svět obsahuje současnou filosofii, která občas pro zpestření použije slovíčko kelt. Ne že bych v mnoha ohldech s autorem nesouhlasil, jen jsem očekával něco trochu jiného.

RadkaV
17.12.2023 4 z 5

Dalo by se říci, že John ODonohue je světlonošem a jeho Kniha keltské moudrosti lucernou, s níž ozařuje temné kouty našich domovů i duší, ať už se nacházíme kdekoliv a třebaže nejsme Keltové.

Keltové irská literatura moudrost

Autorovy knížky

John O'Donohue
irská, 1956 - 2008
2023  85%Kniha keltské moudrosti

Kniha Kniha keltské moudrosti je v