Kluk

Kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295225/bmid_kluk-O9u-295225.jpg 4 4 4

pipicek
24.06.2020 1 z 5

Jak se může v knize věnované dětem v druhé kapitole vyprávět příběh o zamordovaných dětech vlastní matkou, a v následující kapitole o tom jak maminka miluje každého ze svých synů jinak? Rozumím, že tyto příběhy se odehrávají, ale forma kterou se to vypráví se nedá dětem číst.

Hanjimka
24.01.2020 5 z 5

krásná miniknížečka s krásným příběhem.

mol378
26.07.2019 5 z 5

Starší, ale pořád aktuální a krásné - život na počátku 20. století v Táboře očima malého kluka, synka z řeznické rodiny, vyrůstajícího v láskyplném prostředí, kde ovšem dítě nebylo středobodem veškerého dění jako dnes a děti měly dost svobody k tomu, aby se naučily uhájit si své místo mezi kamarády a nést i odpovědnost za své činy. Napsáno autobiograficky s jemným humorem, moc pěkná knížečka pro dospělé a hlavně děti.

jitka9948
13.01.2019 5 z 5

Kniha, která popisuje příběhy, které se staly před jedním stoletím? Už to mě zaujalo. Kniha je o jednom klukovi z rodiny Malých a popisuje právě jeho život ve školních letech. Kniha se stala čtivou už od začátku, díky své maličkosti ji přelouská bez problému každý a také nám podá život na začátku 20.století. Mně se moc líbila i v tom, že se do toho malého kluka vžije každý, nejen nějaký kluk v jeho letech.

1. pol. 20. století

Jiří Solar
česká, 1898 - 1981
1938  86%Breviář Půjde to!
1948  73%Breviář srdce
1941  100%Cesta vzhůru