Klub odložených žen

Klub odložených žen https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79394/klub-odlozenych-zen-79394.jpg 4 54 14

Autorka důvěrně popsala prostředí newyorské smetánky a líčí ho nejen zajímavě ale i s dávkou humoru. Sama sdílí šťastný konec svých hrdinek.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The First Wives Club , 1992

Marla
25.02.2024 5 z 5

Nesrovnávat s filmem! Film je komedie jak se patří, kdežto kniha je spíše svižné psychologické drama s komediálními prvky. Moc hezky se čte, o čemž svědčí, že to čtu již poněkolikáté.

Nofar197
16.12.2022 4 z 5

jaja1989 : Film je natočený jako komedie, zatímco kniha je tvrde drama, kde nechybí ani drogy, alkohol, domácí násilí....... Líbilo se mi oboje, ale je třeba je od sebe oddělovat.

Nofar197
16.12.2022 4 z 5

Tleskám hlavním protagonistkam, jak s těmi zmetky zametly.

_Michelle_
19.08.2020 3 z 5

Tak jsem se konečně ocitla na konci knihy. Nepředpokládala jsem, že mi četba zabere tolik času. Kdysi jsem viděla stejnojmenný film, který se mi moc líbil, a proto jsem po knize v antikvariátu vlastně sáhla. Po dočtení však musím bohužel konstatovat, že filmové zpracování příběhu je ve srovnání s knihou mnohem povedenější, zábavnější a celkově zajímavější. Kniha nebyla průšvih, ale ani žádný hit. Vadu na kráse knize způsobují mj. i četné překlepy. Autorce jsem se však přeci jen rozhodla dát ještě šanci a v budoucnu si od ní přečtu Mladé manželky.

Radka1911
25.06.2019 2 z 5

Kniha se mi ne příliš dobře četla. Viděla jsem i film, který se mi, výjimečně, líbil víc.

Evka27
17.06.2018 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film, ale jako málokterý i přes hvězdné obsazení, nepřekonal knihu.

jaja1989
02.12.2017 odpad!

Film je rozhodne lepsi.

Helča17
25.10.2017 3 z 5

Ale jo, taková nenáročná, lehce vtipná oddechovka a lepší než film, ale to tak většinou bývá.

Vlasta155
12.03.2017 5 z 5

Vtipná senzační knížka!

monika3575
30.12.2016 3 z 5

Klub odložených žen jsem viděla prvně ve filmovém zpracování a znamenalo to pro mě oddechovku, při které jsem se zasmála, potěšila, zalamentovala na mužská ega a spokojeně strávila večer. (vím, že je nešťastné nejdřív vidět film a až následně číst knihu, ale přišlo mi to tak do života). Od knihy jsem čekala totéž, bohužel jsem byla zklamaná. Humorné mi to nepřišlo skoro vůbec. Dějová linka se odehrávala svižně, ale nemohla jsem vůbec zachystit žánr, který chce autorka vystihnout. Upřímně mi vadily pasáže se sexem. Díky filmu jsem ho tam skoro nečekala, kor v takovém měřítku nebo spíše tak podrobně popsaný. Něco mi tam (na dokreslování společnosti) přišlo až zbytečné, protože jsem se pak v tom množství newyorské smetánky docela ztrácela. Nechci knihu zcela hanobit, protože jsem se i tak občas dobře pobavila, jen jsem ráda, že už jí mám dočtenou.

lenyleny
10.01.2016 5 z 5

Knihu jsem četla dříve než jsem viděla film. Knihu jsem přečetla a měla jsem z ní velice dobrý pocit. Bylo v ní vše, humor, životní moudrost i hloubka. Ale co z toho udělali ve filmu??????. Asi to jako žena chápu jinak. Kdybych viděla dříve film, knihu bych si nepřečetla a to by byla chyba.

Mrejča
05.10.2015 3 z 5

Kniha je lepší než film, podrobnější a propracovanější charaktery a motivace.
Presto mě nijak výjimečně neuchvátila, taková četba pro četbu.

Šánka
16.08.2014 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla, nevím proč jsem čekala trochu humoru, asi podle obálky knihy. Film jsem neviděla, podle obsazení hlavních hrdinek jsem si říkala, že to bude super, nebylo.

KattyV.
13.12.2013 4 z 5

Bezvadná kniha, četla jsem ji několikrát. :-)

zfilmováno

Olivia Goldsmith