Pomoc! Můj brácha je zombík!

Pomoc! Můj brácha je zombík! https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484298/bmid_pomoc-muj-bracha-je-zombik-ZEF-484298.jpg 3 8 2

Klub nočních můr série

Odhalte tajemství tak děsivé, že vám bude tuhnout krev v žilách! Slyšeli jste už někdy o tom, že když si s někým popovídáte o své noční můře, tak odezní a už se vám nebude zdát? Tak to není pravda. Aspoň v tomhle případě to teda neplatí – na strašidelné přespávačce u Aničky Záhrobské. Anička si pozvala kamarády, a přece by nešli jen tak spát, to ani náhodou! Nejdříve si povypráví nějaké ty děsivé příběhy! Slabší povahy to nevydrží do rána a budou volat rodičům! Začíná Honza. Honza má staršího bráchu Štěpána. Vždycky spolu byli dobří kámoši, ale pak se Štěpán nějak změnil. Nejdřív to byl ten strašlivý puch. Pak jeho obličej. A potom jeho jídelníček… Možná prostě jen Štěpán dospěl do věku, kdy přichází všechny ty změny spojené s dopíváním… Anebo je v tom něco dočista jiného… První knížka v sérii Klub nočních můr. Příběhy Klubu nočních můr píše kolektiv autorů pod pseudonymem Annie Graves (Anička Záhrobská).... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Help! My Brother's a Zombie! , 2011

Alets
22.07.2023 2 z 5

Plejtvání papírem, na jednu stranu jedna věta. Navíc to doporučuji od 10 i víc. Fakt strašidelný, ten nehet. Moc se mi to nelíbilo a to mi je 10. Měla jsem to přečtený za 2 hodiny a četla jsem to pro 6 sestru. Ble. Myslím si že by to mohlo dostat 3 hvězdičky kdyby neplejtvali papírem.

Alets

Rozari
23.03.2022 1 z 5

(SPOILER) Fakt divný. Půjčil si to osmiletý syn z knihovny a už po pár stránkách říkali i s mladším 6letým bráchou, že už to číst nechtějí, že je to děsí a nelíbí se jim to. Přečetla jsem si to sama, abych věděla, o co jde, a taky se mi to moc nelíbilo.
“Autorka” je pravděpodobně hlavní průvodkyní knih (chápu z popisu, že je celá série), je tam naznačeno, že se nejedná o normální holku. Zve si na přespání děti a ty musí vyprávět strašidelné příběhy.
Tento konkrétní díl vypráví Honza, že má staršího bratra a popisuje, jak se stal zombíkem (pravděpodobně puberta). Konec nejasný.
Pokud pro děti, tak starší, ale ty zas už podle mě čtou jinou literaturu. Hm, takže těžko říct.

dobrodružství

2021  68%Pomoc! Můj brácha je zombík!
2022  52%Za zrcadlem