Klinická hypnóza

Kniha pro lékaře a klinické psychology, kteří ve své praxi mohou a chtějí využívat hypnózy při léčení pacientů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147374/klinicka-hypnoza-Qs0-147374.png 3.97
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Zdravotnictví
Vydáno, Avicenum

Kniha Klinická hypnóza

Shindo
28.06.2019

K tejto knihe som spočiatku pristupoval s istou skepsou, hlavne čo sa týkalo navodzovania hypnózy - postup sa mi zdal príliš "jednoduchý" a dokonca som pochyboval o vlastnej hypnabilite. Vzhľadom na to, že profesor Kratochvíl má desaťročia skúseností s výukou hypnózy a dokonca existuje aj hypnosekcia ČLS, presvedčilo ma to.

Kniha je spracovaná celkom zaujímavo, no človek by k nej rozhodne mal pristupovať zodpovedne, nie ako k ezopríručke v štýle "nemáš rád svojho suseda? zhypnotizuj si ho".

Kniha obsahuje okrem teórie aj možnosti navodenia hypnózy, použitie pri jednotlivých problémoch (aj príklady sugescie) ,kazuistiky a nejaké tie obrázky.

Veľmi potešila rozsiahla bibliografia a kapitoly venujúce sa metodológii a výsledkom výskumov (krátke, to dáte). Narozdiel od pochybných cirkusových "hypnotizérov" tu máte všetko pekne podložené. (autor vydal aj inú knihu l, kde sa venuje hypnóze hlavne z výskumného hľadiska).

ripo
12.11.2013

O tom, že aj niektoré choroby sa dajú úspešne liečiť pomocou hypnózy.
toto doma sami neskúšajte ! ..... :)

WEIL
29.06.2011

Jak zhypnotizovat souseda či člověka, který Vám leze na nervy?
V této knize je návod.