Klimatická změna, obnovitelné zdroje energie a občanské aktivity : sborník textů https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255675/mid_klimaticka-zmena-obnovitelne-zdroje-255675.png 3 1 1

Tato publikace chce oslovit zejména ty, kteří se problémem planetární klimatické změny, jejích příčin a otázkami žádoucích a nezbytných reakcí na ni chtějí seriózně zabývat, protože si uvědomují, že naše odpověď jako jednotlivců, skupin, národů a celého lidstva bude rozhodovat o kvalitě života a možná i o samotné existenci lidské civilizace v podobě, v jaké ji známe dnes. Chtějí se víc dozvědět, ale chtějí také něco dělat.... celý text

NGC6715
01.07.2021 3 z 5

Některé návrhy jsou zajímavé, přinejmenším teoreticky, ale těch je v knize málo. Například zastínění Země fólií, roztaženou ve vesmíru. Většinou je zde ale to, co očekáváte: investovat do obnovitelných zdrojů, decentralizovat energetiku, omezovat spotřebu… To, že ČR je na tom ekologicky špatně asi nikoho nepřekvapí. Nicméně například Němci mají na kupování ekologických věcí přece jenom více peněz.

Milan Smrž
česká, 1948
2018  0%Energie v přírodě a v nás
2012  60%Klimatická změna, obnovitelné zdroje energie a občanské aktivity : sborník textů
2007  0%Cesta k energetické svobodě: Impulz k přeměně energetiky a hospodářství do udržitelné formy

Kniha Klimatická změna, obnovitelné zdroje energie a občanské aktivity : sborník textů je v