Kleštěnec z pralesa

Kleštěnec z pralesa https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59943/bmid_klestenec-z-pralesa-mvq-59943.jpg 4 20 5

Křížová výprava Noci orgií v Nesleské věži Dramata v paláci Borgiů Fregolitto Tvrdošijný lovec Opilcovo dítě Věno osiřelé dívky Kleštěnec z pralesa Vyplétač židlí od Svatého Sulpicia Ohleduplný vrah Syn Tří mušketýrů a další minikomedie...

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Granit

Textes choisis de Pierre Henri Cami , 1979

los
24.08.2021 3 z 5

svérázná představivost a absurdní humor; snad je chyba v dramatické formě, že autor a jeho dílo nejsou známé, dnešní čtenář by takové obrazy a pointy spíše snesl ve formě komiksu

anticlovek
01.09.2020 5 z 5

četl jsem už jako dítě a naprosto famózní:)

SSTknihy
15.09.2016 5 z 5

"Největší humorista na světě!" - to o autorovi prohlásil Charlie Chaplin. Milovali ho surrealisté i obyčejní čtenáři, kteří se chtěli prostě jenom bavit. Moje první setkání s tímto géniem se odehrálo na rozhlasových vlnách - pět mikrokomedií bylo zdramatizováno ve skvělém podání takových herců, jako Ivan Trojan, Alois Švehlík, Josef Somr, František Němec nebo Jaroslava Adamová. Po knižním vydání jsem pak pátrala dost dlouho, ale stálo to za to. Naprosto brilantní čtení, plné černého humoru a skvělých slovních hříček. Dílko, které nestačí číst jen jednou. Je to přesně ta kniha, kterou by měl mít člověk trvale na nočním stolku nebo by ji měli prodávat v lékárnách jako lék na smutek a špatnou náladu. Takže pozor: Zpopelněný se vrací!

jóna
06.07.2016

Tu knížku bych rád, bude mi připomínat kongeniální zpracování v divadle Orfeus a legraci, již jsem si tam náramně užíval. Občas některé kousky obnovují i v dnešní době.

orinka3
27.01.2015 5 z 5

Neuvěřitelné čtení! Já to znám pod dřívějším názvem Minikomedie, a jelikož jsem knihu nemohla sehnat, celou jsem si ji tenkrát zkopírovala. Slovní obraty i nápady používám dodnes. Těžko s tím může něco soupeřit, tohle je opravdu geniální a originální humor.

Pierre Henri Cami
francouzská, 1884 - 1958