Klekner

Klekner https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224416/bmid_klekner-Zsq-224416.jpg 4 7 1

První souborné vydání nedávno objevených zápisků z pozůstalosti Rudolfa Kleknera, pacienta psychiatrických léčeben. Jedinečná sonda do vnitřního světa nesmiřitelného realisty. Zaznamenáno podle autentických materiálů. Jeho myšlení se vymyká uznávané logice, tudíž podle všeobecných zvyklostí nepatří do normálního světa. Tyto jedinečné dokumenty jsou zasazeny do zrekonstruovaného bizarního příběhu, v němž je představen Rudolf spolu s kamarádem od školních let až do jeho odchodu z naší planety. Čtenáře nebo posluchače nejen pobaví, ale donutí jej i k tomu, aby se zamyslel nad smyslem života.... celý text

martin7848
08.12.2018 4 z 5

Váhám mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami. Musím uznat, že je dílko skvěle řemeslně napsané a velmi dobře se čte (poslouchá). Autor dokáže použitými slovy a jejich poskládáním skvěle vtáhnout do děje.
Co se týká právě děje, tak ten je poněkud povídkový a je to takový český K-Pax (Život podle Prota). Jsou zde myšlenky, které občas donutí k zamyšlení, jak to s nimi vlastně je a myšlenky, které vás utvrdí v tom, že různí lidé se na svět dívají různě.

Václav Knop
česká, 1949