Klan koní

Klan koní https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190004/bmid_klan-koni-190004.jpg 5 81 30

Amanda Fivelová miluje koně. Její otec miluje sázení. Když Amanda vyhraje důležitý závod v parkúru, vsadí se její otec, že Amanda vyhraje i mistrovství světa. Jenže ne v parkúru, ale v závodech na islandských ponících! Amanda v životě na takovém koni nejela, natož aby na něm závodila. A teď má jen 90 dní, aby to zvládla a pomohla svému otci neztratit nejen čest. Může se vůbec něco takového podařit? Amandin příběh není ale jen o závodění, je o hledání sebe sama, o vztahu mezi člověkem a zvířetem, o přežití, lásce a osamělosti a o hledání pravdy i navzdory lidem, kteří nám v tom chtějí bránit. Zdroj : http://www.cooboo.cz/... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Hestenes Klan , 2010

Juki-RoseMary
01.01.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a musím se přiznat, že to byla moje úplně první knížka o koních, kterou jsem kdy četla... A také jedna z mála u které mi tekly slzy.
Neotřelý děj a prostředí plné islandských poníků mne pohltil a prohloubil mou lásku ke koním :) Také byla plná citů a emocí, což u knih vítám.
Za mě plné hodnocení a ráda se k ní ještě vrátím.

sekanimi
28.12.2015

Upřímně u téhle knížky mi tekli slzy z očí. Já sama jezdím a tohle by mě potkat chtělo i nechtělo. Nechtěla bych to zažít protože ten kůň by mi přirostl k srdci a takovou ztrátu bych asi nedala. A chtěla protože Islandští poníci jsou krásná stvoření.
DOPORUČUJI PŘEČÍST!!

HannaGabriel
09.12.2015 5 z 5

Kniha je skvělá doporučuji přečíst :)

sabanka
03.08.2015 5 z 5

Mistrovske dilo.........Nezbyva mi rict nic jineho nez, ze jeste ted se ve me neco chveje. To mnozstvi citu a emoci........:O Dochazi mi slova a mohu rict jen to, ze tahe knizka u me bude mit navzdy sve cestne misto.

sabanka
03.08.2015 5 z 5

zuzanagelnarova
12.07.2015 5 z 5

Kniha mně mile překvapila, vůbec jsem nečekala, že mně takhle chytne a ten konec sem vůbec nečekala, ale to asi nikdo :(

Sobotikova
12.01.2015 5 z 5

Krásná knížka s posláním. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

rarášek
28.12.2014 5 z 5

Krásná kniha o koních a poutu mezi koněm a člověkem. Tahle kniha mě do sebe vtáhla a nedokázala jsem se odtrhnout. Nikdy jsem si neuvědomila, jak koně trpí stejně jako Amanda a jak je důležitá souhra koně a člověka. Velmi mi ta kniha přirostla k srdci. :)

natalie2171
27.12.2014 5 z 5

První myšlenka: Doufám, že to nebude nějaká přihlouplá holčička a příběh o pohádkovém koníkovi. Dooost jsem se spletla. Do příběhu jsem se natolik zažrala a mnoho jsem se toho dozvěděla o zdejším zvyklostem. Jelikož jsou tyto severské země mé oblíbené, dost jsem byla ráda, že autorka všechno dostatečně popsala a vysvětlila. Možná jen konec mi přišel trochu unáhlený, ale všechno ostatní to vynahradilo. Škoda, že takových lidí není víc jako autorka

Tinoušek
28.11.2014 5 z 5

Velice zajímavá knížka, opravdu mile překvapila. Neobvyklé knižní prostředí islandský poníků, správná terminologie, dobrý děj... Po prvních stránkách jsem byla zhnusena a chtěla knížku odložit, ale když přežijete první stránky, budete mile překvapeni, že pokračování se otáčí o 180 stupňů, kniha dostane náboj, originalitu a spád :-)

koně pro dívky příběhy o koních

Autorovy knížky

Live Bonnevie