Klan koní

Amanda Fivelová miluje koně. Její otec miluje sázení. Když Amanda vyhraje důležitý závod v parkúru, vsadí se její otec, že Amanda vyhraje i mistrovství světa. Jenže ne v parkúru, ale v závodech na islandských ponících! Amanda v životě na takovém koni nejela, natož aby na něm závodila. A teď má jen 90 dní, aby to zvládla a pomohla svému otci neztratit nejen čest. Může se vůbec něco takového podařit? Amandin příběh není ale jen o závodění, je o hledání sebe sama, o vztahu mezi člověkem a zvířetem, o přežití, lásce a osamělosti a o hledání pravdy i navzdory lidem, kteří nám v tom chtějí bránit. Zdroj : http://www.cooboo.cz/...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190004/klan-koni-190004.jpg 4.562
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Hestenes Klan, 2010

Kniha Klan koní

MisaP3
16.01.2019

Moc pěkné a poutavé čtení nejen pro dospívající.

Arinta27
08.09.2018

Kniha patří k těm nejlepším. Líbí se mi děj a kniha se mi snadno čte. Uvědomila jsem si, jak je důležitá souhra mezi jezdcem a koněm, a i když jsem na koně absolutní lajk, všemu jsem rozuměla a s terminologií jsem žádný problém neměla. Hlavní hrdinka Amanda ani její otec se mi vůbec nelíbili. Ylva taky měla své mouchy, to samé Åke a Torgeir. Mými oblíbenými postavami se tudíž stali Ægir a Tone. Navzdory tomu, že jsem nebyla moc spokojená s charaktery hlavních postav, kniha se mi jako celek moc líbila a doporučuji jak laikům, tak profesionálům v oboru koní a dávám 5/5 hvězdiček. Jediná drobnost, kterou bych vytkla je, že autorka až do konce knihy používala i příjmení postav, ale to je skutečně pouze maličkost. Kniha byla napínavá od prologu až do samého konce, takže určitě klobouk dolů před autorkou, 5 hvězd a zdvižené palce.

toulava
23.08.2018

Podle popisu na stránce nakladatelství jsem čekala něco jiného. Ale tato kniha byla velmi odvážná a pro mladé čtenáře určitě pozměňuje vztah mezi koněm a člověkem. Pro mně žádné novinky nepřinesla. Navíc mě hlavní hrdinka na začátku knihy štvala a jejího otce jsem chtěla přetáhnout něčím těžkým po hlavě, jen co se objevil na scéně. Nejoblibenější postavou se mi tak stala Ylva, která si na nic nehrála, tak jako islandští koně ve své divokosti. Kvůli Ylvě a pak i dalším dvoum postavám jsem knihu dočetla. Nicméně pro mě byla kniha, co se týče dobrých a špatných momentů dost nevyvážená. Nicméně má autorka plus, že dokáže zachovávat napětí a tím určuje čtivost. Když už jsem překonala odpor k otci hlavní postavy, tak se to četlo samo.

luciyy
07.04.2018

Tato kniha mi úplně změnila pohled na koně a jezdectví. Rozhodně, rozhodně doporučuji všem, co jezdí na koni a mají je rádi, otevře vám to oči.

BigFan
07.03.2018

Troufnu si říci, že tato kniha je případem, kdy člověk téměř nic neočekává, ale nakonec ho celý příběh překvapí. I já jsem si ze začátku říkala, že to bude jen oddechová četba, takový milý román o koních, ale opak je téměř pravdou. Jak děj postupuje, začíná se více a více rozvíjet, postavy vyspívat a měnit se. Ve výsledku vás kniha nejen zabaví, ale také předá jakési poučení a věci k zamyšlení. Celý příběh totiž není jen o koních a jejich jezdcích, ale i o porozumění a nedorozumění, mezilidských vztazích a nakonec i lásce a oddanosti. Myslím, že Klan koní je jednou z knih, která se mi usadí někde hluboko v mysli a nejednou si na ni vzpomenu. Nejspíš už nikdy nebudu na koně a jezdectví pohlížet jako dosud.

kamzíček
15.07.2017

Přečetla jsem si jí na doporučení kamarádky.

hahahannah
18.06.2017

Od této knihy jsem čekala podle popisu něco trochu jiného, ale musím říct, že mě kniha celkem příjemně překvapila. Byla záhadná a zajímavá, i když mi něco přišlo někdy trochu moc. Ke konci byla kniha opravdu DOST napínavá a částmi se mi úplně zatajoval dech. Musím se přiznat že jsem potom i brečela. Konec knihy se mi ale popravdě vůbec nelíbil. Nejdřív jsme si mysleli, že Ægir zemřel, pak obrovskou náhodou přežil a pak zase zemřel? Tohle byla doteď jediná knížka, u které jsem byla nejen smutná, ale i naštvaná. Celý děj knihy se potom celkově tak zvláštně vyvrbil, že jsem z ní byla celkově dost zklamaná. Navíc i ta kastrace a všechno... Ten den, co jsem knihu dočetla, jsem měla úplně zkaženou náladu. To se mi nikdy předtím nestalo.

Klaruš21
09.06.2017