King Kong

King Kong https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70858/bmid_king-kong-qga-70858.jpg 4 48 6

Kdo by neznal krále Konga, obřího lidoopa, který podlehne křehké plavovlasé dívce. Už po několik desetiletí je Cooperův film King Kong výzvou pro všechny filmové tvůrce milující romantiku a dobrodružství. Románová podoba vyšla poprvé v roce 1933 těsně před premiérou Cooperova snímku a nyní, v roce 2005, její český překlad uvádí nakladatelství XYZ.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

King Kong , 1933

lamar3000
02.01.2021 4 z 5

Kniha je dobrodružná.

Luigi1
03.05.2020 5 z 5

Velice poutavě napsané a dobře se čte,jsem rád,že ji mohu doporučit(kdo má tento druh děje rád)

Blue
30.11.2018 4 z 5

V podstatě se jedná o doslovný přepis původního filmu, což vysvětluje předmluva, která je stručným a zároveň hutným přiblížením vzniku námětu i filmu samotného. U King Konga se nesmí přemýšlet, jinak bychom se tomuto příběhu mohli v nejlepším případě zasmát. King Kongem se musíme (samozřejmě pokud chceme) pouze nechat bavit. Já to tak dělám při každé televizní repríze a teď jsem si tento požitek dopřál i v knižní podobě.

clairegoon
13.09.2018 4 z 5

Nečekejte žádné zdlouhavé čtení, příběh nabírá spád hned na začátku, že si ani nevšimnete, že máte dočteno.

Kate_Hall
17.12.2017 5 z 5

Lehká, krásná knížka. Tento žánr sice moc nečtu, ale i tak se mi kniha zalíbila. Kniha nebyla urychlená a na to, že je z roku 1933 má zajímavou zápletku a myslím, že se autorům velmi povedla. Pouze mi vadí, že v jedné scéně jsem si nemohla vůbec představit děj, ale to na druhou stranu může i znamenat, že tam dali spisovatelé volné místo pro naši představivost...

Takže celkově jí dávám zaokrouhleně 5 hvězdiček, protože (dalo by se říci) jí nemám co vytknout a velice příjemně se četla.

bstejs
22.05.2012 5 z 5

Knížka se mi líbila, i když nebyla tak kouzelná jako film, který byl lepší (možná i kvůli efektům, na kterých téměř celý film stojí).

láska zfilmováno

Autoři knihy