Kemp Žebrákov

od:


KoupitKoupit eknihu

Ve své další knize popisuje autor společenskou situaci několik let po listopadové revoluci, kdy pomalu opadla euforie ze svobody a dochází ke střetům s realitou, v příběhu českého sedláka, viděného očima zahraničního turisty. V malé vesnici na Vysočině provozuje jeden z místních restituentů turistickou farmu, kam přijíždí se dvěma dětmi manželský pár z Holandska na neobvyklou dovolenou. Jejich počáteční obavy z poměrů ve dříve totalitní zemi se brzy rozptýlí, zvláště po seznámení s majitelem útulného kempu, přímočarým pracovitým sedlákem, bývalým absolventem konzervatoře, který se po revoluci rozhodl podnikat na rodinném pozemku. Holandská rodina se nadšeně zapojí do agroturistiky, účastní se všedního života na statku a je svědkem komických i tragikomických situací, z nichž některé jsou pro ně vyloženě dobrodružné. Nevidí však, jaké problémy přineslo do malé vesničky soukromé podnikání, činnost, v níž se úspěch neodpouští a v mnohých méně schopných vyplaví na povrch závist a malichernou řevnivost, s níž si však naštěstí farmář s humorem sobě vlastním dokáže poradit. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31639/kemp-zebrakov-31639.jpg 2.52

Žánr:
Humor, Literatura česká
Vydáno:, ISLA
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
mariva
13.07.2016

Čekala jsem trochu víc humoru, ale jako celek to nebylo tak špatné čtení. Docela zajímavý návrat do počátků podnikání u nás, ale hlavně o závisti sousedů, u nás tak časté, a o nesmyslné šikaně úřadů, která brání slušným lidem v podnikání - dnes opět stále více aktuální téma. Navíc autor ukazuje, jak krásnou přírodu u nás máme - pokud ji dokážeme zachovat - a že i cizinci u nás mají co obdivovat.

orinka3
30.10.2014

Slabší kniha pro mě neznámého autora, vcelku mě to dost nudilo a nedočetla jsem. Život na ekofarmě si představuju jinak, v knize je spousta klišé.