Keď sa vrátil

Keď sa vrátil https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487237/bmid_ked-sa-vratil-pCQ-487237.jpg 4 571 108

To leto bolo najkrajším v mojom živote. Stretla som Gavina, muža svojich snov, nanešťastie... bol pre mňa nedosiahnuteľný. Pre jeho matku som bola nikto, len najatá pomocná sila, ktorá sa jej synovi nemohla rovnať. Nikdy by nedovolila, aby sme ostali spolu. A tak sme sa skrývali, až kým ma nedonútila odísť. Ubehlo desať rokov a neprešiel jediný deň, aby som si na Gavina nespomenula. O jeho súčasnom živote viem len toľko, že žije a pracuje za oceánom. Okolnosti ma po rokoch privádzajú na to isté miesto, kde sme sa spoznali a ja tuším, že na seba opäť narazíme. Je to len otázka času. Myslí niekedy na mňa? Čo ak ma nenávidí? Čo ak miluje niekoho iného? Myslela som si, že ho už nikdy neuvidím, ale jedného dňa sa spoza oceánu vráti. A ja na jeho návrat vôbec nie som pripravená.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Day He Came Back , 2019

pollyn
28.12.2020 2 z 5

Bože jak mi Raven lezla na nervy. Fňukna.
Gavin ostatně taky. V jednadvaceti nemá koule na to postavit se matce? Grr.
Nejvíc zajímavá postava byla Weldon. Jako jediná měla něco navíc.

MamaKnihomolka
27.12.2020 4 z 5

Kniha kde najdete všechno co romantická kniha má mít. Zamilovanost, odlišnost, zradu, lámání srdce, smutek, znovunalezení důvěry apod.

Od autorky jsem četla Hříšné dopisy, na kterých spolupracovala také s Vi Keeland, a která se mi moc líbila.

Příběh se odehrává v Palm Beach před deseti lety, což je cca půlka knihy a v současnosti, kterou vypráví Raven a Gavin. Poslední dobou pomalu každá kniha je psána ze dvou pohledů hlavních hrdinů. Je možné, že je to shoda okolností, že na ně narážím, ale vůbec mi to nevadí. Je dobré znát oba pohledy na věc, ale musí se to umět a Penelope to umí skvěle.

Moc se mi líbila společenská odlišnost hlavních postav, kde je vidět, že peníze nejsou všechno. Velká pozitivní změna je taky, že se role vyměnily a není žena jen ta chudinka, která má zlomené srdce , i když tady je to asi oboustranné.

Trochu mě zklamalo to, že jsem se nedozvěděla jak svůj "problém" Gavin vlastně vyřešil, což mě hodně zajímalo. Jediné co mě maličko vadilo byly delší kapitoly. Já mám radši kratší.

lucka1998
16.12.2020 5 z 5

Další pěkný příběh, sice je úplně jasné jak kniha dopadne, ale má hezkou zápletku a oba příběhy i předtím i potom jsou čtivé. Další výborná kniha od výborné autorky.

knihomolkaL
09.12.2020 3 z 5

Nenáročná odpočinková četba. Hezký příběh, romantika. Jedno velké nedorozumění, kolem kterého se to celou dobu točí, což nemám ráda, vždy mi to přijde zbytečné a natahované, když se to dá většinou vyřešit rychle.

Denisa31
08.12.2020 3 z 5

Úplně nevím co říct. Četlo se to určitě lehce a je to kniha na odpoledne. Ale za mě to bylo moc sladké. Navíc důvod proč vznikl ten problém mi přišel takový nedotažený. Myslím, že se to mohlo rozvinout do větších intrik. Navíc snad všechny postavy na mě působily tak zvláštně.

knihomolkaJani
08.12.2020 5 z 5

Tato kniha byla od P. Ward pojata trochu jinak. První část (před 10 lety) byla dle mého názoru v něčem trochu uspěchaná. Ovšem druhá část byla skvělá. Líbí se mi, že se autorka nevyhýbá ani trochu těžším tématům, které mohou nečekaně potkat kohokoli. I když je kniha předvídatelná, jako celek je velice pěkně zpracovaná. Doporučuji!

maafa
04.12.2020 3 z 5

Po přečtení mám podobné pocity jako čtenářky pode mnou. Knize se nedá upřít čtivost, dala jsem jí za jeden večer. Je to taková slaďoučká milá pohádka. Tato autorka to tak má. Bylo to hezké, ale nijak to nevybočovalo z řady. Mám od této autorky raději knihy, které píše s Vi Keeland, v těch je dle mého víc šťávy, akce a humoru.

2688
01.12.2020 5 z 5

Jak jinak než sladkost :-*

Laf
25.11.2020 5 z 5

Dobře a čtivě napsaná kniha. Taková oddechovka. Líbilo se mi, jak bylo detailně popsáno, co se dělo před těmi 10 lety. Sice byl konec takový předvídatelný (u tohoto žánru asi běžné), ale i tak se mi to celé moc líbilo. Můžu doporučit :)

Gabriela143
18.11.2020 3 z 5

Penelope Ward sa veľmi dobre číta. Inak priemerná kniha.

Tesset
16.11.2020 4 z 5

Dobré, ale trošku moc sladké. Jediné co bych vytkla, je to, že v podstatě půlka knihy je shrnuta v anotaci a trochu to jejich prozření a cesta k němu byla celkem nuda.

ovecka535
15.11.2020 5 z 5

Kniha se mi moc dobře četla, postavy byly sympatické

prcek19
09.11.2020 4 z 5

Velmi zajímavý příběh..knihu sem si brala jako oddechovku, což skvěle splnila..autorky styl psaní mi vyhovuje..tak nějak si říkám, že toto byl příběh ze života..věřím, že se takoví lidé potkávají..společenské postavení nebo rodina jim brání ve šťastném životě s někým z "nižší třídy"..moc se mi líbilo, že Raven na jejich rodinu nezanevřela a zůstala s nimi..no a ten happyend..na ten všechny čekáme

Knihomolka97
09.11.2020 5 z 5

Krásný romantický příběh. Odpočinkový, ale dosti komplikovaný až do samého závěru. Příběh rozdělen na dvě části - minulost a přítomnost a bylo vyprávěno z pohledu obou postav. Četlo se to výborně. Raven i Gavina jsem si oblíbila a držela jim palce. ❤
Byly tam části, kdy jsem měla slzy na krajíčku a naopak části, kdy jsem měla chuť řvát. Třeba když se tam objevila Paige. Myslím, že ten šok jsem prožívala úplně stejně jako Raven. :D
A ještě musím říct, že mě mile překvapil Weldon - bratr Gavina. Ten opravdu perlil, i když kolikrát (no skoro pořád) nevhodně, mě prostě bavil. :D
Ano, už jsem pár knih s podobným tématem četla, ale tyto příběhy mám ráda, i když jsou v podstatě na jedno brdo. :)

happy19
08.11.2020 5 z 5

Klasické téma,hezky napsané...
Opět jedna z těch lepších od Wardky...
„Odpuštění nezmění minulost, ale může změnit budoucnost.“

Tejuna
08.11.2020 5 z 5

Kniha se odehrává ve dvou časových linkách, pro mě byla sympatičtější linka současná (po 10 letech). Obě hlavní postavy mě oslovili a tak jsem knihu přečetla jedním dechem.
Příběh je předvídatelný, jako u všech knih tohoto žánru, ale i přesto mě dojala i rozesmála a ten konec? Ten by asi chtěla každá žena.

petulkapeta
06.11.2020 5 z 5

Moc se mi líbilo obě části příběhu..byly to dvě spřízněné duše rozdělené krutou osobou..pěkná romantarna

knihomolka78
24.10.2020 2 z 5

U tohoto žánru nemůžete čekat nic oduševnělého, takže příběh splňoval, co měl, ale žádné wau to nebylo. Kniha je rozdělena na dvě části. První část plynula docela hladce, u Gavina i Raven nastala hned láska na první pohled. Gavin tedy působil svým chováním a řečmi až moc dokonale, ale proč ne, tohle se v takových knihách přece očekává... Pak však přijde přímý zásah nepřejících lidí a období zlomených srdcí. V tu chvíli končí první část a příběh pokračuje po deseti letech, kde jsou hlavní hrdinové již dospělí, mají svoji práci a život, ale osud jim přichystá nové setkání. A tady začíná nuda. Oba zjišťují, že mezi nimi stále visí nevyřešená minulost, ale místo toho, aby někdo konečně udělal další krok, aby pravda po letech vyšla najevo, tak se pořád jen utápí v sebelítosti. Nakonec to samozřejmě dopadne dle očekávání, ale těch zbytečných stran... Přeslazené a utahané.

Ivet1990
22.10.2020 4 z 5

I když příběh byl už od začátku byl dost předvídatelný, tak se velmi dobře četl a byla to taková milá oddychvka

LilianaFalcon
19.10.2020 4 z 5

Zatím nejhezčí knížka, co jsem od autorky četla. Ale i tak mi ty její dialogy moc nesedí.