Keď príde jar

Keď príde jar https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477705/bmid_ked-pride-jar-0wq-477705.jpg 5 18 5

Dal jej svoje srdce – dokáže sa oň Elizabeth starať s takou nehou, s akou sa Wynn stará o ňu? Svadba bola jej splneným snom, ale potom… Po roku učenia v jednotriednej škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym, členom Kráľovskej severozápadnej jazdnej polície. Svoj manželský život začínajú na jeho odľahlej základni ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých výdobytkov, na ktoré bola dovtedy zvyknutá. Zostala jej len láska k Wynnovi a viera v Boha. Bude to však stačiť?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Kumran

When Comes the Spring , 1985

Kokoska92
16.11.2023 5 z 5

„Je vždycky lepší sednout si a trochu se usebrat než hrnout věci pořád dál a dál. Šetří se tím i čas.“

Budu se možná opakovat, ale tvorba Janette Okeové, to je pro mě přístav jistoty v nejisté době. Mám moc ráda ten pokoj a pohodovou atmosféru, které z jejích knih sálají. Líbí se mi, že i když hrdinové jejích příběhů dělají chyby, nejsou dokonalí a musí se většinou potýkat s velikými životními těžkostmi, do budoucnosti vždycky hledí se vztyčenou hlavou a nikdy nepřestávají hledat naději. Kladně hodnotím také to, že se děj knížky Volání jara odehrává převážně v indiánské osadě. Člověk při čtení mimo jiné může pocítit vděčnost za to, že žije v Evropě 21. století a má k dispozici všechno, co potřebuje ke spokojenému životu.

alnahu
05.03.2023 5 z 5

Od této autorky je to moje první kniha .Příběh mladé učitelky Elizabeth ,která nadevše miluje své poslání a nejen to a proto je ochotná se odstěhovat se svým manželem do pohraničí mezi osadníky a začít zde nový život.Kniha se mi líbila a vůbec mi nevadilo ,že je to již druhý díl.

Majka1979
01.03.2023 5 z 5

Toto bolo pokračovanie ako sa patrí. Väčšinou mám strach, či sa druhá časť vyrovná tej prvej, no tu sa to dialo a dokonca bola možno aj o niečo lepšia.
Opäť sa tu stretávame s Elizabeth, ktorá svoju lásku už neskrýva a je ochotná pre ňu urobiť čokoľvek - opustiť všetko a všetkých a ísť za neznámym, no s milujucim človekom vedľa seba.
Stretáva sa s novými ľuďmi, ktorých nie je jednoduché si získať, ale ona to dokáže. Každý sú ju obľúbi, možno aj preto, lebo nemá problém povedať to, čo si naozaj myslí.
Už teraz sa neviem dočkať 3.časti ;)

vierak
29.12.2022 4 z 5

Pokračovanie románu Keď srdce zavolá s rovnakou hlavnou hrdinkou Elisabeth Thatcherovou, dievčaťom z mesta s dobrým vzdelaním, ktoré sa zamiluje do Wynna Dalaneya, člena Kráľovskej jazdeckej polície. Príbeh Keď príde jar začína prípravami na svadbu a plánovaním odchodu na sever do nového Wynnovho pôsobiska. Ako to už býva, plány sú krásne, realita značne odlišná. Existencia na severe uprostred indiánov a traperov bez blízkosti civilizácie a žien s podobnými životnými skúsenosťami je pre Elisabeth skúškou. Oprieť sa môže len o svojho manžela, čo upevňuje ich vzťah. Beth si však poradí a prekvapivo si i na tomto vzdialenom mieste nájde spriaznenú dušu Nimmie.

Príbeh je už o poznanie menej dynamický ako prvá kniha série. Menšie množstvo deja, žiaľ, nie je vyvážené hlbšími myšlienkami, takže často ostávame na povrchu sledujúc opisované situácie, ktoré však veľmi nedokážu strhnúť.
Na knihe som ocenila, že hodnotový rebríček hrdinky sa zhoduje s mojím, no viac vyzdvihnúť neviem. Akoby autorke došli nápady a nechala príbeh len voľne plynúť. Škoda, trocha nevyužitá šanca.

evineckY
14.10.2022 5 z 5

Nádherné pokračování série !
Elizabet se vdává a stěhuje se s manželem, který je odvolán do služby na sever mezi indiány.
I přes to, že spisovatelka pojala krutou zimu v divočině docela zlehka a kniha by si zasloužila pár stránek navíc, první díl se mi líbil více, musím dát kvůli umístění za 5 :-)