https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503780/bmid_ked-nam-nebolo-do-spevu-osudy-opern-4yQ-503780.jpg 5 1 1

Keď sa šikanovanie Juraja Hurného st., preživšieho Jáchymov, prenieslo aj na syna Juraja, jedného z najnadanejších spevákov SND, rodina bola nútená odísť do exilu, kde sa Juraj Hurný ml. umelecky rýchle uchytil. Prešiel mnohé operné scény po celom svete. Zapojil sa aj do činnosti Svetového kongresu Slovákov, strešnej organizácie Slovákov v exile, ktorej hlavným cieľom bola obnova štátnej samostatnosti Slovenska.... celý text

Ivan53
13.10.2022 5 z 5

Jedna z obsiahlejších kníh vydavateľstva. Prílohu tvorí CD tenora Juraja Hurného. Zaujímavé čítanie – predovšetkým pre mňa nové údaje o zahraničnom živote Slovákov. Vývrati tu zostávajú všetci, lebo prežívať ako tak sa dá pod každým zriadením, a Slováci ako repa sú vraždení, väznení a vyháňaní. Žiaľ, platí to dodnes.

2022  100%Partizánska vražda v Rajeckej doline
2019  100%Keď nám nebolo do spevu: Osudy operného speváka a jeho rodičov za komunizmu v exile (1944 – 2018)