Když přišlo zlo

Když přišlo zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515006/bmid_kdyz-prislo-zlo-RcP-515006.jpg 4 72 72

Hluboko v severních lesích, v malé chatě na jezerním ostrově, s pevninou sotva viditelnou v dálce, žije šestnáctiletá Juno celý život v takřka kompletní izolaci od okolního světa. Společnost jí dělají jen rodiče a malý bratr Boy. Žijí v zaběhnutém rytmu – rybaření, vaření a hraní deskových her. A přesto žijí v permanentním strachu. Neboť na druhé straně jezera číhá nebezpečí – neznámí lidé, kteří se je snaží vypátrat a pomstít se celé rodině za to, co otec kdysi udělal. Ale máma s tátou jsou opatrní – sestavili pro všechny jasná pravidla, která se striktně dodržují, a vybudovali dokonce tajný úkryt, kde je rodina v bezpečí. Dokud se na den strýčka Oleho všechno nezmění a zlo se neobjeví tak blízko, že už se mu nedá uniknout. Z dětské pohádky se stává děsivá noční můra…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Metafora

Als das Böse kam , 2022

Danago
21.06.2023 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a naprosto bez hluchých míst. Napětí vzrůstá od samého začátku a stále graduje. Na některých místech jsem snad ani nedýchala, jak mě příběh pohltil. Velice povedený thriller s originální zápletku. Vyprávění je pojato z pohledu 15ti leté dívky Juno. Je tu naprosto věrohodně vykreslená situace, ve které se Juno a její bratr nachází. Atmosféra která je cítit na každé stránce je mrazivá a bude se vám svírat srdce strachem.
Toto je kniha, která mi nedala spát a od níž se nedalo odtrhnout . Brilantní čtení. Moc doporučuji.

danielosbourne
16.06.2023 4 z 5

Tahle kniha mě velmi mile překvapila. Četla se téměř sama a měla skvělé zvraty a momenty, při kterých mě lehce mrazilo. Pokud si nechcete knihu zkazit, raději si o ní nic moc nezjišťujte a prostě jí zkuste. Myslím, že nebudete litovat ;)

georginaa
29.05.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem vyhrála v soutěži, mám ráda tento žánr a tohoto autora jsem vůbec neznala. Myslím, že se příběhu zhostil velmi dobře, kapitoly ubíhaly jedna za druhou, bylo to tak zajímavé, vtáhlo to do děje a dokud jsem nedočetla, knihu jsem neodložila. Šestnáctiletá Juno žije se svým dvanáctiletým bratrem Boyem a rodiči na ostrově. Sdělili jim, že tam jsou ukrytí před cizinci, co jim chtějí ublížit. Dochází k nim jen strýček Oleh a nosí každé pondělí noviny. Každou neděli hrají hry, chodí rybařit a rodiče je učí číst, psát, vše co potřebují na přežití. Jednou se ale strýček nedostavil, bylo to divné a Juno se začala dost vyptávat. Byla zvědavá na ten svět za řekou, jenže musela dodržovat pravidla, jinak bude potrestána. Vše se ale změní, když se jednou toulá u řeky a nad ní lítá velký brouk (nezná Dron) a lekne se, když se večer potká s klukem Lukem. Má plno otázek a takový divný pocit. Tím začínají podivné události a ona tomu musí přijít na kloub. Vše není tak jak tvrdili rodiče, musí zachránit Boye a sebe, jen neví jak to udělat. Do poslední chvíle byl příběh napínavý, mohu vřele doporučit.

BubliBubli
26.05.2023 5 z 5

Skvěle ubíhá, zhltnuto za jeden večer. I vzhledem k současným událostem v Portugalsku nepříjemně aktuální.

Book-ista
23.05.2023 5 z 5

Výborné dílko! Odlišuje se od klasických krimi nejen tím, že ho vypráví šestníctiletá holka v přítomném čase, ale má neuvěřitelné tempo a čte se jedním dechem. Působí to skoro jako sledování filmu.

bookwormie25
23.05.2023 5 z 5

Skvělý čtivý thriller, od autora žádná zbytečná omáčka okolo, má to neuvěřitelný spád, chvílemi bylo člověku "ouzko", kam to spěje, co vše se ještě může pokazit. Snad od tohohle autora bude přeloženo i něco dalšího.

útěk pronásledování kriminální thrillery

Autorovy knížky