Když panda tančí

Když panda tančí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484440/bmid_kdyz-panda-tanci-dSg-484440.jpeg 4 172 172

Komedie o zármutku a tančících medvědech Danny Malooley to v životě nemá lehké. Před rokem při autonehodě ztratil milovanou ženu, jejich syn Will sotva vyvázl životem a od té doby nepromluvil ani slovo. Na krk Dannymu dýchá domácí kvůli dluhům na nájemném a v práci právě dostal padáka. O nekvalifikovaného otce samoživitele nemají zaměstnavatelé zájem, takže Dannymu nezbývá než se pokusit získat potřebné peníze méně konvenčním způsobem. Začne se živit jako tančící panda v parku. Co na tom, že jeho vypelichaný kostým páchne zvratky, lidé si ho pletou s fretkou a tanec mu jde jako psovi pastva? Potom se však Dannymu začne blýskat na lepší časy, protože se dozví o soutěži talentů s pěkně tučnou odměnou. Snad se mu podaří přesvědčit tanečnici u tyče Krystal, aby si ho vzala do parády. Jenže datum soutěže se blíží a ukáže se, že Will přece jen mluví — jen si místo táty raději povídá se smradlavou pandou v parku. Podaří se Dannymu vyhrát hlavní cenu a získat zpět důvěru jediného syna, než mu zlotřilý domácí nechá zpřerážet kosti? ––– Svižné, neotřelé a velice, převelice vtipné. Tento román s lehkostí poletuje mezi humorem a dojemností. Je to příběh o radosti, sounáležitosti a neuvěřitelné odolnosti lidského ducha. Při čtení jsem měla chuť tančit. Tahle kniha je úplný poklad. — Katie Marshová, spisovatelka Hluboce povzbudivý příběh… okouzlující zápletku doplňují procítěná témata, vtip a plejáda svérázných vedlejších postav, které dokazují, že přátelství přináší hluboké porozumění a naději. […] Když panda tančí je skvělým literárním protilékem na časy smutku a úzkosti. — Shelf Awareness Osvěžující… skvěle napsaný, svižný román, který se soustředí na lásku mezi otcem a synem a na to, jak z ní může vzniknout přátelství. — Kirkus Reviews... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Host

Keeping Mum , 2020

PetK
24.08.2022 5 z 5

Tohle bylo hodně hezké čtení. Smutné, dojemné, vtipné i milé. Autor je často přirovnávaný ke kolegovi Backmanovi a já s tím souhlasím. Rozdíl vidím v tom, že Gould-Bourn má v této knize víc humoru, která u Backmana není až v takové míře (možná v Úzkostech a jejich lidech). A taky je to autorské srovnávání možná důvod, proč bych nejraději dala 4,5 hvězdičky. Protože ten wow efekt jsem si odbyla u Backmana, a i když jsem si čtení Pandy fakt užila, už tam chyběl ten moment překvapení z takového typu příběhu. To ale nic nesnižuje na kvalitě knihy, doporučuju všema deseti.

Bustedka
12.08.2022 5 z 5

To bylo tak nádherný.

Poslouchala jsem jako audioknihu v podání Ondřeje Brouska. A doporučuji všemi deseti. Byl fenomenální.

Maky78
30.07.2022 5 z 5

Knížka která vás rozesměje i rozesmutní zároveň. Sarkastické hlášky Krystal jsou nakažlivé. Čtení na dobrou náladu. Napsáno s lehkostí a nadhledem. Jsem nadšená.
Audio

juchuchu
12.07.2022 5 z 5

Hodně vtipné a hodně dojemné! Dannymu umřela žena a Willovi maminka. Což je smutné, ale tahle kniha je napsaná s takovou lehkostí, až jsem se smála nahlas a brečela taky nahlas.
Dannyho vyhodí z práce, a protože nesežene jinou, napadne ho vydělávat si jako pouliční umělec. Jenže neumí hrát, zpívat nebo tančit a nejlevnější kostým, který sežene, je vypelichaná panda, která páchne jako zvratky a vypadá spíš jako fretka. Navíc dluží na nájemném a Will od maminčiny smrti neřekl ani slovo. K tomu potrhlé postavy v čele s tanečnicí u tyče Krystal, padouchem Regem a Ivanem s ořechovým chlebíčkem a máme tu skvěle napsaný příběh o důležitých věcech plný humoru a emocí. 5/5
Kdo má rád knihy Fredrika Backmana, bude nadšen.

Vendulis
29.05.2022 5 z 5

Tohle bylo fakt boží! Téma sice smutné, ale je zpracováno hezky, s lehkostí a fakt vtipně. Pokud potřebujete zvednout náladu, tohle je to pravé. A i když náladu máte dobrou, tak tohle vám ji ještě vylepší....dost jsem se u kniha nasmála. A taky je tam panda. Co víc potřebujete? :))

broskev28
23.05.2022 5 z 5

Báječná, milá a úsměvná kniha.
Ano, je to pohádka pro dospělé, ale je navíc zajímavá, dobře napsaná a vtipná. Já jsem u ní sice neuronila ani slzičku, ale zasmála jsem se mnohokrát. Regovy padoušské promluvy jsem si užívala, Ivana s jeho ořechovým chlebíčkem taktéž a úplně nejvíc mě dostávala Krystal. Pravda, vůbec jsem nepostřehla, že se s Dannym znají, resp. odkud a odkdy on zná její jméno, ale to bude asi mým rychlým čtením. Protože čtivo je to báječné a já jsem ho zhltla na jeden zátah. Předpokládám, že originál je základ, ale český překlad se určitě povedl a vtipné hlášky jsou opravdu vydařené, pochvala paní překladatelce.
Doporučuju tohle oddechové čtení všem posmutnělým mračounům a hnedle ho připisuju na seznam našich letošních knihovnických nákupů!

Janis060
15.05.2022 5 z 5

Ke knize mě přivedl projekt LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem. Nelituji. Velmi dojemný příběh, který čtenáře nutí číst a číst, a najednou je konec. Moc povedené na autorovu prvotinu.

eva3992
18.04.2022 5 z 5

Vtipný i dojemný příběh o tom, že láska a tanec jsou silnější než smrt. Danny před rokem ztratil svou milovanou ženu a je sám na výchovu syna. Jejich vztah není zrovna ideální a do toho ještě přijde o práci. Rozhodne se, že si začne vydělávat jako tančící panda v parku. Vypadá to však, že to nebude tak jednoduché, jak si myslel.

Tato knížka se ke mně dostala úplně náhodou a já tak od ní neměla žádná očekávání, i to možná napomohlo tomu, že jsem z knížky byla nadšená. Celý příběh má spád, nenechá Vás vydechnout a stále se tu něco děje. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji za jeden den a klidně bych četla ještě dál.

Ač je to smutný příběh, je psán s lehkostí a vtipem. Je to až neskutečné, jak smutné a nelehké věci, které mohou potkat každého z nás, autor zpracoval tak, že jsem se musela u čtení až nahlas smát. Přitom to nebylo nic neuctivého, ba naopak, byly v tom i emoce.

Po dlouhé době knížka, která mě rozplakala a rozesmála zároveň. To se mi často nestává a jsem za to moc ráda.

Ano, bylo tam pár přehnaných a nereálných věcí, ale zpracováno to bylo skvěle, že mi to vůbec nevadilo a já si čtení opravdu moc užila.

Adusa68
23.02.2022 4 z 5

Krásně napsaný příběh o vztahu otce a syna po tragické události, která je oba zasáhla. Je to vlastně o tom, jak si k sobě tihle dva v podstatě cizinci hledají cestu. Nemají to ani jeden jednoduché, ale oba dva mají přátele, kteří jim pomáhají.
Knížka obsahuje i vtipné pasáže, především Dannyho, který se chce naučit tančit. Za mě mi trochu neseděl konec, i když na jednu stranu oceňuji, že nebyl prvoplánový, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Vatram
19.02.2022 5 z 5

Úžasná kniha.
Skvěle napsaný příběh o vztahu otce a syna v nelehké životní situaci.

ruzickova-kate
05.02.2022 5 z 5

Skvele, skvele, skvele! Dlouho jsem necetla nic lepsiho. Nakladatelstvi Host opet nezklamalo.

Clara_C
22.01.2022 4 z 5

Veselé čtení o neveselých věcech. Mám ráda podobné knížky a se smutkem pomáhá nejvíc právě humor.
Takže proč ne. Určitě skvělá volba do depresivní doby.

Evina74
15.12.2021 5 z 5

Oddechová knížka je laskavým příběhem dvoučlenné rodiny otce a syna. Snaha o normální život a o překonání synova traumatu je podaná s humorem. Vřele doporučuji všem čtenářům (obzvláště Fredrika Backmana).

bookcase
29.11.2021 5 z 5

Úžasná knížka, dala jsem ji skoro na jeden zátah. Jako kdyby ji společně napsali Nick Hornby, David Nicholls a scénárista Lásky nebeské. Hořkosladká, tragikomická, skvělá.

dagmar7365
06.11.2021 4 z 5

Když panda tančí je taková milá pohádka pro dospělé. Dobře se to čte, citlivější čtenář si propláchne slzné kanálky, hlavnímu hrdinovi nelze nefandit...ale (SPOILER) je to tak zcela odtržené od reality. Danny je taťka medvídek, který pro samý zármutek zapomene na syna, Will je sice ve škole šikanovaný, rok nemluví, ale stačí prohodit pár slov s pandou a je zcela vyléčen...celý svět - kromě kouzelníka a bytného - se jim snaží pomoci, i když u toho nešetří nadávkami...kdyby byl svět tak krásně jednoduchý, jak báječně by se žilo.
S ohledem na roční dobu, pošmourné počasí, dlouhé zimní večery před námi, knihu ale doporučuji. Jako rozháněč špatné nálady funguje dobře. Jako všechny pohádky.

Lucienka220
05.11.2021 4 z 5

Milá kniha o důležitých a smutných věcech v životě a o tom, že je důležité nepřestat tančit. Naštěstí je psaná s nadsázkou a humorem. Několikrát jsem se při čtení zasmála nahlas :-).

sadlo
14.10.2021

Žádné zbytečné psaní. Prostě skvělé, milé čtení. Určitě vhodný knižní dárek. Nebudete litovat vydaných peněz.

markej
05.10.2021 5 z 5

Danny je už 14 měsíců vdovec, teď přišel o práci, dluží na nájemném, a tak mu hrozí vyhazov z bytu, a jeho jedenactiletý syn Will od smrti své matky nemluví. Danny marně hledá práci, proto nakonec z naprosté nouze zkusí štěstí jako pouliční umělec, a ačkoli je taneční antitalent, vystupuje jako tančící panda. I když tušíte, jak všechno dopadne, tuhle knížku moc doporučuju, protože je velmi milá, laskavá, humorná a dojemná, plná originálních (a trochu potrhlých) postaviček a drobných překvapivých zvratů... Dávám jasných pět hvězdiček z pěti...