Když padne noc

Když padne noc https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291729/bmid_kdyz-padne-noc-72z-291729.jpg 4 161 48

Jedna rodina. Dva muži zbrocení krví. A noc, která všechno změní… Při pohledu do zšeřelých lesů Adirondackých hor by Sandy Tremontovou nenapadlo, že se právě dnes její život navždy změní. Z podzimního nebe obtěžkaného sněhem se vytrácejí poslední sluneční paprsky a stejně neklidná nálada panuje i v rodině Tremontových. V tu samou chvíli se ubývajícím světlem ženou dva zoufalí muži v oblečení potřísněném krví. Téměř dvě desítky let spolu sdíleli vězeňskou celu a za tu dobu se z nich stal smrtelně výkonný tým: Harlan představuje hrubou sílu, Nick mozek a vůli. Jak se blíží k osaměle stojícímu domu, Nick instinktivně ví, že zde najde to, co hledá – než navždy zmizí v divočině na severu. Když rozrazí dveře domu Tremontových, přináší s sebou odkaz dlouholeté hrůzy. Sandy teď musí bojovat za záchranu rodiny, kterou miluje, i když ji děsivé tajemství hrozí stáhnout do temnoty.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

As Night Falls , 2015

Danago
12.09.2017 2 z 5

Tak podle mě toto rozhodně nebyl mrazivý thriller ani skvělé čtení. Čekala jsem nápad, napětí, překvapení, ale to jsem nedostala. Příběh mi připadal často naprosto nelogický, chvilkama jsem přemýšlela o co hlavním záporným hrdinům vlastně jde, jaký mají plán jestli vůbec nějaký mají. Celé to bylo nějak divně slátané a tak nějak násilně napsané, a opravdu celé až nepříjemně předvídatelné. Dočetla jsem to jen s velkým donucením. Za mě veliké zklamání. Velký omyl.

Princezna22
06.07.2017 3 z 5

Velice předvídatelny dej,u kterého prakticky víte hned co bude následovat. Nechybí zde napětí,krev nějaká ta bitka.. Ale co to postrádá za mě je ta mrazivost.. Všude tady čtu jaké to bylo mrazivé,ale mě to až takové nepřišlo. Prostě trochu Thriller s prvky napětí.. Žádný jo hele vyvraždovacka to není. Je to klasický thriller pro ženu,takže nic extra. Ale četlo se to samo a já to přečetla poměrně rychle,jen to postrádalo něco. Prostě žádný mrazivý příběh, jen slatanina pro ženu která se chce trošku bát... nelogické chování hlavních postav, prostě tohle se moc nepovedlo.. Ale bylo to čtivé. :-)

Papilla
03.07.2017 2 z 5

Knížku jsem nedočetla... v polovině jsme ji odložila..nezaujala mě

ReziEngli
18.04.2017 4 z 5

Mrazivý thriller, skvělé čtení, moc mě to bavilo. Jelikož jsem četla na mobilu, tak jsem četla pomaleji, ale mě to vyhovuje. :) Na to, že je to autorčina prvotina, tak myslím, že je hodně povedená ....

OldřichHanton
05.04.2017 2 z 5

Když padne noc bych zařadil do kategorie "thriller pro ženy". Spořádaná rodina je v noci přepadená dvěma uprchlými trestanci, načež se všichni začnou chovat úplně nelogicky a, i tváří v tvář smrti, neustále řeší především svoje pocity. Žádné velké napětí se, alespoň u mě, také nekonalo. Děj sice několikrát vygraduje, ale vzhledem k tomu, kolik stránek vždycky zbývá do konce, víte, že ani tentokrát se jim uniknout nepodaří a budete se trápit dál .

orinka3
05.03.2017 4 z 5

Doslova mrazivá četba. Dvojice uprchlých trestanců mi tak trochu připomínala dvojici ze Steinbeckovy knihy O myších a lidech. Thriller jak má být, napínavý, proložený kapitolami z dětství psychopata Nicka a jeho sestry. Matčina opičí láska nemohla přinést jiné plody, než zkažený charakter a nemohla jsem se ubránit myšlence, že současná výchova bez mantinelů mnohým dětem taky dost zkomplikuje život později. No, ale to jsem odbočila. Přečteno za dva dny, kniha se mi opravdu líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. 1 hvězdičku ubírám za tiskové chyby, kterých je tam opravdu dost.

bosorka1044
07.02.2017 5 z 5

Napínavé, nervydrásající, mrazivé. Sněhová bouře vás uvězní ve vašem vlastním domě na samotě v lesích. Co všechno se může pokazit mistrně popsala Jenny Milchman v tomhle skvělém thrilleru.

TracyB
06.02.2017 2 z 5

Tahle kniha mi moc nesedla. Už po prvních přečtených stranách jsem tušila, že to asi nebude můj šálek. Pak se děj trochu rozběhl, ale potom už to šlo jen z kopce. Přeskakovala jsem spoustu zbytečných odstavců, děj byl nezáživný, postavy si mě nijak nezískaly. Ne, tohle si příště odpustím. Děj knihy, který se odehrává prakticky na jednom místě, což je podle mě těžké téma k zpracování a tahle autorka to moc dobře nezvládla.

jana3099
05.02.2017 4 z 5

Nechybělo velké napětí, zajímavý děj a rozhodně bych nechtěla být v situaci Sandy a její rodiny..........

rybizka
01.02.2017 3 z 5

Nic překvapivého,celkem předvídatelná průměrná kniha. Co se mi tedy líbilo, tak vyprávění a vzpomínky na Nikovo dětství. Postupně se dovídáme, jak to vše s Nikem začalo a proč je takový jaký je. Ukázka toho,jak nás mohou ovlivnit rodiče,zážitky a zkušenosti z dětství.

sona8058
12.01.2017 5 z 5

Opravdu mrazivý thriller, který vám nedá spát, dokud nedočtete poslední stránku! Omotá si vás kolem pomyslného prstu a vy jen čekáte, jak s vámi bude autorka manipulovat dál... ;-)

barusak1
01.12.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dobře se četla, i když hlavní hrdina vydržel jak terminátor :-)

Izu
23.11.2016 1 z 5

Boze, nejvetsi utecha je, ze ta slatanina skoncila.Autorka me oblazovala stylem : Nuz se do nej zabodl,tvaril se zamyslene.Dementnejsi rodinu aby clovek pohledal.Mohli udelat rozhodnuti, ktere by jim usnadnilo zivot.Jako rodina v minulosti.Ale oni jsou nejspis masochisti.Jednomu z trestancu litaji lidi pod rukama jak Gotzille, oslovuji se princezno, proste ne becko, ale cecko.Vzletne basnicke obraty se hodi mozna do Machova Maje.Ne do thrilleru.

bookcase
16.10.2016 4 z 5

Líbilo se mi, i když to bylo trošku předvídatelné. Ale autorka umí nastolit napětí a strach. Kulisa v podobě sněhové vánice super.

Liduka
11.10.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hlavně to, jak autorka postupně vykreslovala Nickovu povahu. Ze začátku jsem ho snad i litovala, že je ve vězení, ale postupem času jsem ho začala čím dál tím víc nenávidět. No a jeho matka byla kapitola sama pro sebe. Tak to dopadá, když se dítěti dovolí úplně všechno. Atmosféra byla skutečně mrazivá. SPOILER: Jediné, co bych autorce vytkla, je příliš nepodařených pokusů o útěk za to strhávám jednu hvězdičku.

čef
28.09.2016 4 z 5

Základní téma knihy je dobře známé a probrané v mnoha knihách a filmech, nejlépe snad v Capotově románu Chladnokrevně, kterému se však bohužel tento příběh, podle mého názoru, svým celkovým účinkem ani zdaleka neblíží. Zvláštností tohoto románu jsou extrémní rodinné vztahy, některé postavy jsou však až trochu příliš za hranici uvěřitelnosti. Celkově nejsem uchvácen, ale přečíst se to dalo.

kejss044
28.07.2016 4 z 5

Neříkám, že to nebylo napínavé, ale NĚCO mi tam chybělo. NĚCO, co by mě od knihy nepustilo na krok a já se pořád dychtila po rozuzlení... Navíc jsem jednu ze zápletek uhodla předem, takže přemýšlím nad tím, zda knihu označit i za předvídatelnou :/
Každopádně bych knihu určitě neoznačila za průměr. Věřím, že někomu sedne lépe a vychutná si ji mnohem více. Plus je i to, že příběh vidíte z několika úhlů. Nejen z pohledu jednoho útočníka nebo jedné oběti, ale z pohledu všech zúčastněných (až teda na pejska :D ).
Za mě tedy čtyři hvězdičky s odřenýma ušima :)

Zuzanka46
15.07.2016 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, jednu hvězdičku strhávám za to, že místy bych uvítala propracovanější děj, v těchto částech knihy jsem se i trochu nudila... Nicméně z čeho jsem byla nadšená, tak to byly kapitoly z minulosti a ze zajímavě řešeného konce knihy.

Marluksa
12.07.2016 3 z 5

Z této knihy mám velmi rozporuplné pocity. Ze začátku mi přišla akční a zajímavá. Jakmile jsem ale přišla na to, že se děj odehrává stále na jednom místě, chuť do čtení se u mě rapidně snížila. Víc mě zajímala část z minulosti Nicka, než to, co se odehrává v současnosti. Mám pocit, že mi autorka mnohdy vnucovala pocity hlavních hrdinů, až moc obsáhlými popisy všeho možného. Pokud by byla kniha zfilmována (což by byla rozhodně hloupost) přišla by mi jako nízkorozpočtová blbost. Za plusy považuji zajímavá přirovnání ve větách, z čehož vyplývá, že má autorka perfektní slovní zásobu. Příběh jako takový mě ale nijak nenadchl, už v půlce knihy mi bylo jasné, jak se bude děj vyvíjet a kdo je Sandy.

Marselle
24.06.2016 4 z 5

Je pravda, že jsem tuto knihu četla trochu déle než jsem měla v plánu, ale nebylo to dáno knihou, ale tím, že jsem neměla skoro žádný čas na cokoliv.
Kniha byla krásná a dobře se mi četla. Vždy když jsem ji vzala do ruky a začetla se, tak jsem čekala co se zase stane. Je to příjemně napínavý thriller plný překvapení. Nejprve jsem si říkala co můžou mít hrdinové děje společného, a rozuzlení mě příjemně překvapilo. Knihu určitě ocení milovníci napětí, kteří nemusí příliš brutální a podrobné popisy vražd.

boj o přežití útěk vězni kriminální thrillery

Autorovy knížky

2016  74%Když padne noc

Kniha Když padne noc je v