Když kohout zakdáká

Když kohout zakdáká https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176803/kdyz-kohout-zakdaka-176803.jpg 4 2 2

Ke kdysi věhlasnému toreadoru Carmonovi , který se nyní věnuje chovu býků a kohoutů, přijíždí spisovatel, který má napsat reportáž o kohoutích zápasech a jejich zákulisí. Spisovatel tráví u Carmony několik týdnů a začne zjišťovat zvláštní věci, týkající se života toreadora a jeho půvabné ženy.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Práce

El canto de la Galina , 1965

amigo17
06.10.2015 3 z 5

Asi by sa mi tá kniha viac páčila, keby autor ostal pri kohútoch a býkoch. Záver síce mnoho objasnil, ale na to aby som bol spokojný to bolo málo :)

Terry11
07.10.2013 4 z 5

Hned v úvodu se dovídáme, co znamená, když se o kohoutovi řekne, že kdáká. A až v samotném závěru se dovídáme, koho se ta metafora týká. Kniha se odehrává v padesátých letech v Andalusii, ve světě nám Čechům ne příliš známém. Všechny ty informace o toreadorech, kohoutech, životě kousek od Gibraltaru jsou opravdu zajímavé. A ještě pak více tajemství, které je pomalu a rafinovaně odhalované. Zase jednou po dlouhé době mi byl vypravěč téměř protivný a hrdinka nepochopitelná, ale kniha přesto stála zato.

Solís Ramón
španělská, 1923 - 1978
1975  70%Když kohout zakdáká
1975  0%Ďaleko je zelená Andalúzia

Kniha Když kohout zakdáká je v