Když jsou lidé velcí a Bůh malý

Když jsou lidé velcí a Bůh malý https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393486/bmid_kdyz-jsou-lide-velci-a-buh-maly-FLi-393486.png 5 1 1

Všechny podoby strachu z lidí mají jedno společné: lidé jsou velcí. Nepozorovaně narostli do nadlidských rozměrů a staly se z nich modly, které nás ovládají. Jakmile však začneme uctívat lidi, nezbývá už v našem srdci místo pro uctívání Boha. Když jsou tedy lidé velcí, Bůh je malý. Abychom dokázali uniknout z pasti strachu z lidí, musíme především jasně chápat, že slavný a úžasný je Bůh, a nikoliv určití lidé. Welch odhaluje duchovní rozměr strachu z druhých, i to, jak jej překonat – skrze pravé poznání Boha, sebe i ostatních. Odjakživa se potýkám se strachem z lidí, možná to znáte taky. Ať už jste extrémně nesmělí, anebo naopak duší každé společnosti, ať se vždy rozhodujete podle toho, co si ostatní řeknou nebo pomyslí, anebo máte jen strach z evangelizace, to všechno je známka, že se více bojíte názoru lidí než toho, co si myslí náš Stvořitel, Bůh. Právě to Ed Welch ve své knize výborným způsobem definuje a vybízí nás, abychom svou radost hledali u Pána, a ne v tom, co si myslí ostatní. Tuto knihu doporučuji opravdu každému křesťanovi. – Laura Kolaříková, manželka kazatele sboru Křesťané Kuřim Autor nás staví před výzvu, abychom se naučili druhé méně potřebovat a více milovat. Hovoří o našem sklonu přehnaně druhé obdivovat, nechat se jimi ovládat a chtít po nich to, co nám může dát jen Bůh. Nabízí však i řešení, jímž je bázeň před Hospodinem, což je správná reakce věřícího na Boží moc, majestát, a dokonce i milost. – Dallas Morning News Duše umí Ed Welch léčit výborně. Díky této knize mnohé pochopíte, usvědčí vás a zároveň povzbudí. Vřele ji doporučuji. – Jerry Bridges, křesťanský řečník a autor mnoha knih... celý text

heliiinka
30.05.2021 5 z 5

Jedna z křesťanských knih, která mluví o bolestivých tématech, ale nehnípe se v nich :D
Kniha pro každého, kdo se trápí tím, co si o něm lidi myslí. Autor citlivě a přesto s autoritou vysvětluje, proč je špatné být tolik zahleděný do sebe. Po přečtení se nebude vesmír točit kolem vás a vašich bolestí. Bude se točit kolem Boha a jeho slova.

Kniha Když jsou lidé velcí a Bůh malý je v