Když jsem tě ztratila

Když jsem tě ztratila https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347482/bmid_kdyz-jsem-te-ztratila-rZy-359503.jpg 4 198 65

Když se Leo a Molly vezmou, jsou bez sebe štěstím a zamilovaností. Léta manželství uplývají. Leo je válečný dopisovatel a při jedné misi se přihodí nečekaná tragédie; je vážně zraněn a ztratí paměť. Molly se o něj oddaně stará, pomáhá mu vzpomenout si na jejich lásku a brzy se do sebe začnou znovu zamilovávat. Jenže Molly něco tají. Jak se s manželem nanovo sbližují, bojí se, aby se mu paměť nevrátila úplně. Vzpomněl by si totiž, že s jejich manželstvím to už před zraněním bylo nahnuté. Co když ho Molly bude muset ztratit i podruhé?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

When I Lost You , 2016

krevetka79
15.03.2019 5 z 5

Zajímavá kniha s příběhem, který nutí k zamyšlení.

ilonakosickova
03.03.2019 5 z 5

Krásný, dojemný a napínavý příběh.

Mandlevest
24.02.2019 4 z 5

Když jsem si přečetla autorčinu knihu Až budu bez tebe, věděla jsem, že se s chutí pustím i do její druhé knihy a nebyla jsem zklamaná. Příběh lásky dvou zcela odlišných osobností, který procházel osudovou zkouškou, aby z ní vyšel silnější a vyzrálejší. Pěkné čtení, tentokrát ne tak smutné jako u první knihy.

L.Helena
18.11.2018 4 z 5

Pěkný příběh. Čtenář postupně poznává, jak se vyvíjel vztah Molly a Lea v minulosti a zároveň sleduje vývoj jejich staronového vztahu v současnosti. Občas vyprávění jakoby ztratí spád, proto ubírám jednu hvězdičku, ale jinak se mi to líbilo.

Deny95
04.11.2018 3 z 5

Moc hezký příběh. Občas i slzička ukápla. Určitě stojí za přečtení.

eva3695
18.09.2018 4 z 5

Krásně napsaný příběh z obou pohledů - jak Lea tak Molly. Člověk zjistí jak jednu situaci vnímá muž a jak žena. A hlavně si uvědomíte, že základem fungujícího vztahu/manželství je dobrá komunikace a hlavně kompromis. Za mě skvělá kniha

Lejdus
24.06.2018 4 z 5

Krásná kniha. Příběh ve výsledku nic moc. Ale moc dobře se mi knížka četla. Přemýšlím o přečtení jiné od této autorky. Místy jsem i pobrekovala :) někdy se i smála, moc dobře napsané ;)

LilianaFalcon
21.06.2018 5 z 5

Knížku určitě ocení milovníci Sparkse a Moyes :-) Autorka skvěle zvolila téma amnézie. Strašně si přejete, aby si k sobě hlavní hrdinové nakonec tu cestu k sobě znovu našli. Důvody jejich odcizení jsou opravdu skvěle napsané a široké spektrum problematických témat knížku vymaňuje z prvoplánových romancí.

yetti74
20.06.2018 3 z 5

Obálka povedená, námět dobrý, ale nějak se to vleklo, kniha neměla spád. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec se přikláním ke 3. Přečíst se to v každém případě dá, jen jsem četla déle než obvykle, chybělo mi tam napětí, které by mě nutilo po knize sáhnout častěji.

leny.wood
12.06.2018 5 z 5

Kniha předčila má očekávání. Střídání vypravěčů v různých časových rovinách dávalo více pochopit chování hlavních postav v daných situacích. Z příběhu jsem si odnesla, že upřímná komunikace je základ pevného vztahu a jen láska nestačí. Je to sice nesčetněkrát omílaná pravda, ale lidé na ní neustále zapomínají.

liletka_a
18.04.2018 5 z 5

Opravdu velmi zajímavě napsaný příběh o životě dvou lidí, kteří jsou naprosto rozdílní. Abych řekla pravdu, víc jsem sympatizovala s Leem, Molly se opravdu občas chovala jako rozmazlené děcko. Na druhou stranu mít chlapa skoro celý rok na válečném území asi taky není žádná výhra...Jejich znovuobjevení lásky se mi moc líbilo. Celkově i styl psaní a vřele doporučuju..:)) Jinak Leo byl černoch? Já to v té knize úplně přehlídla.. :D Bylo mi divné, že tam občas zmiňuje dětství i jiné věci v této kultuře, ale jako blbce mi to nedošlo... :D

certik003
23.03.2018

Nečekala bych, že knížka, která je víceméně jenom o dvou lidech bude tak čtivá. Ale střídání časových rovin a psychologické vykreslení postav, jejich "hledání se" se mi moc líbilo.

Sabča92
21.03.2018 4 z 5

Oddechová a milá kniha pro ženy. Velmi jsem si její čtení užila a v lehkém napětí jsem očekávala, co se stalo se vztahem mezi Molly a Leem. Autorka skvěle střídala časové roviny a díky tomu umožňovala ponechat čtenáře v napětí. Molly i Leo měli hodně chyb, ale nikdo není dokonalý. Příběh se mi velmi líbil, byl ze života a četl se opravdu rychle. Jen z toho konce jsem trochu nesvá. Na jednu stranu si myslím, že příběh Molly a Lea měl končit jinak.

kneslova
04.03.2018 4 z 5

Hezká knížečka, dobře napsáno, také jsem nějak na začátku přešla, že Leo je černoch. Jeden z lepších románů pro ženy.

Terka18
02.03.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka. Příběh měl své kouzlo, hezky plyne. Není to nic náročného. Krásný konec, doufala, jsem, že to autorka zakončí dobře a stalo se.

Odehnalka
26.02.2018 5 z 5

Krásná a čtivá kniha! Myslím, že nemám nic, co bych knize mohla vytknout! Přečetla jsem ji vlastně za dva dny, krásně se četla, navíc jsem se do příběhu velmi ponořila a velmi jsem ho prožívala - ať už jsem měla slzy na krajíčku, či jsem silně pociťovala bolest, nebo zlost daných postav. Už jen proto dávám knize plný počet hvězd, naposledy jsem takto emotivně prožívala Hanu od Mornštajnové.

novakovaterka22
25.02.2018 3 z 5

Kniha byla pro mě ke konci i poučná. Charaktery postav byli takové normální. Víc můžete vidět v recenzi, kterou brzy natočím :)

zuzana2599
14.02.2018 4 z 5

Tato kniha je komorním příběhem dvou lidí - Molly a Lea. Je napsána velice jemně, něžně a citlivě. Celý příběh vlastně stojí na komunikaci obou hrdinů, kteří se pokoušejí znovu nalézt cestu k jeden k druhému, najít svou ztrácející se lásku...

jalejale
20.01.2018 5 z 5

Tak toto bol krásny román o dvoch ľuďoch, ktorí vo svojom vzťahu riešili dosť veľké problémy ale kniha vôbec nebola depresívna. Príbeh sa prelínal s minulosťou aj prítomnosťou. Kniha je výborne napísaná, číta sa sama.
P:S. adriane 9 - hneď asi na 30-40 strane je spomenutý pôvod Lea takže je jasné že je černoch

adriane9
18.01.2018 4 z 5

Jedno knize vytýkám hned a to, že na začátku není uvedeno, že Leo je černý, v tom byla ta stěžejní věc, kterou řešili, nejen majetnost a rozdílnost jejich dětství. Dost dobře jsem nechápala jak to tetování na Leovi tedy vypadalo a zkraje jsem bojovala s tím proč Lea berou ve zlém. Já si postavy v hlavě stvořím, dám jim výraz i podobu dle předlohy v knize a pak tím příběhem nesmírně žiju do poslední strany a u Lea to nešlo snad do půli knihy. Jinak příběh Molly je mi blízký zažívám dost podobnou situaci a strašně jsem jí fandila. Rozhodně stojí za přečtení. /Jalejale: ano a do té 40st jsem právě stále váhala,přitom už jsem mohla fantazírovat a tvořit si film v hlavě :-)))