Když jsem tě ztratila

Když jsem tě ztratila https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347482/bmid_kdyz-jsem-te-ztratila-rZy-359503.jpg 4 198 65

Když se Leo a Molly vezmou, jsou bez sebe štěstím a zamilovaností. Léta manželství uplývají. Leo je válečný dopisovatel a při jedné misi se přihodí nečekaná tragédie; je vážně zraněn a ztratí paměť. Molly se o něj oddaně stará, pomáhá mu vzpomenout si na jejich lásku a brzy se do sebe začnou znovu zamilovávat. Jenže Molly něco tají. Jak se s manželem nanovo sbližují, bojí se, aby se mu paměť nevrátila úplně. Vzpomněl by si totiž, že s jejich manželstvím to už před zraněním bylo nahnuté. Co když ho Molly bude muset ztratit i podruhé?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

When I Lost You , 2016

hanka616
10.06.2020 4 z 5

Já vždy po nějakém těžším tématu sáhnu po nějaké oddychovce, v tomto směru mě kniha nezklamala, přesto to bylo chvílemi až úsměvné. To ta rána do hlavy musela být opravdu velká, že se mu tím změnila v podstatě celá osobnost a náhled na život, práci i manželství.

mona.benny
07.06.2020 3 z 5

Po hororové knížce,jsem sáhla po romantické. Kniha má příjemný děj, ale strašně se taaaahla. Nektere pasáže jsem opravdu jen přelétla. Mam ráda sviznejsi psaní. Za mě 65%. Překvapilo mě zde vcelku vysoké hodnocení.

pocketka
27.05.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka. Víte, do čeho jdete, žádné překvapení se nekoná, kniha splní účel. Pokud jste právě teď zamilovaní, budete se zřejmě usmívat ve chvílích, kdy Leo a Molly spolu flirtovali a když se zamilovali, protože se v tom poznáte. Molly mi sice přišla občas nestabilní a myšlenkami jednou jako puberťačka podruhé jako vyzrálá žena, ale dalo se to zkousnout. Prostě fajn odpočinková kniha.

alabra
22.04.2020 3 z 5

Romantická kniha, dvě časové roviny,které spějí k završení děje. Některé vztahy mezi lidmi jen naznačené, odnikud nikam, ale nehledejme v tom hloubku, je to oddechová prázdninová četba, i když téma knihy - vztahy v manželství, důležitost nejen lásky, ale i vzájemné úcty a komunikace-je závažné. Být o něco kratší a s větším spádem dala bych i čtyři hvězdy.

klarinka9974
25.02.2020 5 z 5

Potřebovala jsem takovou romantiku. Bylo to super, všechno se postupně vysvětlovalo a příběh měl smysl. Líbil se mi vztah Molly a Lea, i když to měli těžké, nikdy to nevzdali. A jak to bývá, konec je sladký a hlavně šťastný.

blonďatá.luc
18.02.2020 4 z 5

Ve vyprávění se střídají obě hlavní postavy a stejně jako v Matčině vyznání se prolínají dvě časové roviny (před nehodou a po nehodě). Molly, hlavní hrdinku, jsem si skutečně oblíbila - je to sice dcera milionářů, a tak by se dalo čekat, že bude pěkně rozmazlená, ale opak je pravdou. Leo už mi tolik sympatický nebyl, i když abych mu nekřivdila, byly momenty, kdy jsem rozuměla tomu, proč se pro něj Molly rozhodla. Příběh není plný akce či překvapivých zvratů, je to spíše takové poklidné čtení, které směřuje do očekávaného konce. Přesto mi příběh přišel zajímavý a hlavně v druhé polovině, kdy už mi postavy nebyly cizí, jsem knihu ani nechtěla odkládat. Pořád si myslím, že je lepší Matčino vyznání, ale rozhodně nelituji, že jsem se do tohoto příběhu začetla.

AjťačkaTýnka
30.01.2020 3 z 5

Molly mi prisla velmi bojujici sama se sebou. Ani poradne sama nevedela, co chce. Jednou se chovala dospele, jednou jako 14 leta holka, co proziva sve prvni zklamani. A uplne se mi nechce verit, ze se Leo najednou tolik zmenil. S postupnym uvedomovanim predchoziho zivota musely prijit take pocity, ktere pred nehodou mel. Ty jen tak od sebe clovek nemuze odehnat, nelze je potlacit.
Oddechovka asi dobra, kniha se cetla rychle. Pribeh byl velmi povrchni, nebylo treba nad nicim hluboce premyslet.

zuzka5372
20.01.2020 4 z 5

Krásná oddechovka. V knize mohl být podrobněji popsán vztah s otcem Molly, přišlo mi to takové nedořešené. Nicméně kniha byla moc hezká.

Denisa232623
09.01.2020 4 z 5

Nejsem moc na čtení romantických knih, ale příběh Lea a Molly mě bavil. Čtení o velké lásce,zklamání a druhých šancích. Je zde vidět že o manželství se musí pečovat a nedostatek komunikace vede k záhubě vztahu.

PetraBery
23.12.2019 4 z 5

Manželství Molly a Lea prochází těžkou zkouškou poté, co je Leo coby válečný zpravodaj vážně zraněn. Amnézie může pomoci jako šance na nový začátek. Ale dají se odpustit staré vyslovené křivdy? Kniha k zamyšlení, k čemu všemu může vést nekomunikace a netolerantnost nejen v manželství.

Lofda
12.10.2019 5 z 5

Krásná kniha! Jsem moc ráda, že se mi do rukou dostal tento mnohovrstevný příběh o druhých šancích. Střídání časových rovin a vyprávění z pohledu obou vám postupně rozkrývá příběh a vy sledujete, jak se velká láska postupně mění, protože oba jsou tak rozdílní, tvrdohlaví až možná zabednění, neochotní nebo možná neschopni kompromisů.. A když chybí komunikace, je to začátek konce. Autorka popisuje ty situace a mně za ně bylo tak smutno a říkala jsem si To přece ne, to nemůžete připustit, vždyť když jste se brali, věděli jste to o tom druhém a teď si to vyčítáte? Upřímně, dlouho jsem dávala spíš vinu Leovi a nechápala ho. A jak se příběh rozkryje, pochopíte, že už není cesta zpátky.. A tím jste vlastně na začátku příběhu ;-) a vy doufáte, že tu druhou šanci, co jim život dal, už nepromarní. Nádherná knížka co donutí k zamyšlení. Doporučuji!

MíšaS.
16.09.2019 2 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, pak jsem se začetla, ale od druhé části už mi to přišlo hodně cukrkandlové a prvoplánové a postupně začal příběh ochabovat. Konec už jsem vysloveně protrpěla.

Š.Ala
11.09.2019 5 z 5

Úžasný příběh, který mně vtáhl do sebe od první stránky.

hlavajda93
03.09.2019 3 z 5

pěkný příběh, ale při čtení kapitol Molly z minulosti jsem měla dosti smíšené pocity

mariva
30.08.2019 4 z 5

Romantický příběh o tom, že nám život někdy dá druhou šanci a jak důležitá je komunikace ve vztahu.

LadyHip
26.08.2019 5 z 5

Krásný příběh o tom, jak snadné je všechno ztratit, a kolik sil a uvědomění stojí náprava.

cukrovka
22.07.2019 5 z 5

Čtivá kniha, která je vyprávěna ve dvou časových rovinách. Díky tomu poznáváme jak se vyvíjel vztah Molly a Lea a jak postupuje v současnosti. Je to citlivý příběh o lásce, emocích, kompromisech, vzájemné toleranci a komunikaci, ale také o druhé šanci.

Květinka008
25.04.2019 5 z 5

Takhle moc mě už dlouho žádná kniha nepohltila... Byla jsem schopna přečíst víc než 100 stran za den, členění mě pohánělo pořád dál a dál. Příběh se vyvíjí krásně postupně. Ač čtenář tušil, jak to dopadne, dostával se hlouběji do vztahu hlavních hrdinů a v polovině přišlo i velké nečekané překvapení... Rozhodně doporučuji.

adida
17.04.2019 5 z 5

Napínavý příběh. Dobře se čte :)

Kamchaa
13.04.2019 5 z 5

Zhltnuto na jeden zatáh. Příběh, který nutil k přemýšlení.